Marsz dla Klimatu w Katowicach

8 grudnia o godz. 12:00 w Katowicach z Placu Wolności ruszy Marsz dla Klimatu. Każdy może się przyłączyć, również wirtualnie. Tego dnia także w innych krajach świata odbędą się marsze z hasłami na rzecz ambitnego i wiążącego porozumienia klimatycznego, które uchroni świat przed wzrostem temperatury powyżej 1,5 st. C. Czas na szybkie działania wszystkich krajów globu.

Dziś oczy całego świata są zwrócone na Katowice, gdzie podejmowane będą decyzje na temat klimatycznej przyszłości ziemi. Katowicki marsz ma zwrócić uwagę polityków na fakt, że nie ma już czasu na dyplomację i przewlekłe negocjacje w sprawie ochrony klimatu. Obywatele żądają ambitnego i wiążącego porozumienia klimatycznego. „Kończy się czas. To wy, politycy, musicie działać teraz. Ludzie was wspierają” – powiedział David Attenborough, jako głos ludu, podczas otwarcia COP24.

Katowicki Marsz dla Klimatu przejdzie ulicami miasta, w pobliżu miejsca obrad COP24. Marsz jest pokojowy. Organizatorzy zachęcają, aby mieszkańcy innych miast i wsi organizowali wydarzenia popierające go.

Elementem, wyróżniającym Marsz dla Klimatu jest budzik, który ma budzić polityków do szybkiego działania. Na stronie https://marszdlaklimatu.wordpress.com/ umieszczono grafiki do przygotowania marszowego banneru. Każdy może przynieść swój transparent z hasłami proklimatycznymi.

„Obudźcie się! Czas ocalić nasz Dom! Twórzcie tablice z hasłami pro klimatycznymi. Budźcie lokalnie kogo się da! Róbcie zdjęcia, video, streamingi i wrzucajcie 8 grudnia na stronę wydarzenia ‘COP24 – Marsz dla Klimatu’ lub ‘Chronmy Klimat’ z oznaczeniem #MarszCOP24 lub #MarchCOP24 oraz #ClimateAlarm” – zachęca dr Wojciech Szymalski prezes Instytutu na rzecz Ekorozwoju.

8 grudnia odbędą się liczne demonstracje dla klimatu także w innych krajach pod znakiem #ClimateAlarm. Marsz dla Klimatu w Katowicach został zainicjowany przez: Fundacja Strefa Zieleni, Instytut na Rzecz Ekorozwoju, Fundacja Piaskowy Smok i Stowarzyszenie Ostra Zieleń, Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA z pomocą organizacji skupionych w Koalicji Klimatycznej.

Co przygotować na Marsz: https://marszdlaklimatu.wordpress.com/2018/12/03/co-przygotowac-na-marsz/

Źródło: Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.