Mapa Społecznych Miejsc Warszawy

Mapa Społecznych Miejsc Warszawy.

Odkryj społeczną stronę Warszawy. Chcesz porzucać biodrem na potańcówce albo wypić kawę i pograć w planszówki? Tutaj znajdziesz miejsce dla siebie. Znasz osobę, która potrzebuje specjalistycznej pomocy? Także w tym wypadku przyda Ci się Mapa Społecznych Miejsc Warszawy.

Na warszawa.ngo.pl/mapa działa internetowa Mapa Społecznych Miejsc Warszawy. Pokazuje ona ponad 160 miejsc prowadzonych w Warszawie przez organizacje społeczne: fundacje, stowarzyszenia i spółdzielnie socjalne, z których stałej oferty mogą skorzystać warszawiacy. To miejsca, które działają nie tylko dla zysku. To więcej niż punkty na mapie – bez nich Warszawa nie byłaby taka sama. Na Mapie można wyszukać miejsce działające np. w naszej dzielnicy, albo w danym obszarze.

Część Społecznych Miejsc Warszawy jest ogólnodostępna, można wejść do nich „z ulicy” np. Klubokawiarnia Pożyteczna, która zatrudnia osoby z niepełnosprawnością intelektualną, Chata Numinosum, w której odbywają się taneczne potańcówki, czy Centrum Społeczne Paca 40 – Miejsce Aktywności Lokalnej, w którym można zorganizować własną wystawę czy spotkanie.

Niektóre miejsca prowadzone przez organizacje to specjalistyczne placówki. Często odpowiadają one na potrzeby osób, którym gdzie indziej trudno byłoby znaleźć wsparcie np. Przychodnia dla Bezdomnych “Lekarze Nadziei”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Chata z pomysłami”, gdzie osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności, czy Centrum Pomocy Dzieciom, które wspiera dzieci-ofiary przestępstw i ich najbliższych.

Centrum Pomocy Dzieciom, Fot. Maciej Krüger

Zobacz spot filmowy Społecznych Miejsc Warszawy >>

W Warszawie zarejestrowanych jest blisko 14 000 fundacji i stowarzyszeń. Wiele z nich prowadzi stałe działania, które są wpisane w codzienne życie Warszawy i jej mieszkańców. Dotyczą bardzo różnych obszarów: edukacji, kultury, spraw społecznych. Zależy nam, by dzięki kampanii Społeczne Miejsca Warszawy warszawiacy zobaczyli, że organizacje działają blisko nas. Korzystamy z tych działań, choć nie zdajemy sobie sprawy, że prowadzi je fundacja czy stowarzyszenie. Co więcej organizacje odpowiadają na potrzeby mieszkańców, którzy często nie mogą uzyskać wsparcia gdzie indziej.

– mówi Natalia Klorek, koordynatorka kampanii Społeczne Miejsca Warszawy

warszawa.ngo.pl/mapa-klik

źródło: materiały prasowe

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.