Lunapark. Piosenki Grzegorza Ciechowskiego, reż. Anna Sroka-Hryń

Lunapark. Piosenki Grzegorza Ciechowskiego, reż. Anna Sroka-Hryń.

Spektakl z piosenkami Obywatela GC niezapomnianego Grzegorza Ciechowskiego powstał jako egzamin podsumowujący letnią sesję III roku Wydziału Aktorskiego warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza z przedmiotu Interpretacja piosenki aktorskiej.

Sięgnęliśmy po ten materiał przede wszystkim dlatego, gdyż to nie tylko artystyczny felieton rozdziału historii Polski, ale również autorski zapis zmagań artysty w walce o niezależność w obliczu cenzury.

Zadaliśmy sobie pytanie – o czym mogą teraz być te piosenki dla dwudziestoparolatków? Podjęliśmy próbę zbudowania teatralnego świata i opowiedzenia poprzez te piosenki o ich, studentów, oczekiwaniach, marzeniach, rozterkach, lękach i pragnieniach. Wyszli z tej niełatwej próby z tarczą. Otworzyli się na przestrzenie wcześniej im nieznane i obdarowali ten świat swoją wrażliwością.

Usłyszą Państwo znane jak i mniej eksploatowane przez stacje radiowe piosenki Grzegorza Ciechowskiego; nie zabraknie takich utworów jak-Śmierć w bikini, Biała flaga, Mamona, Nieustanne tango, Nie pytaj mnie o Polskę, ale pojawią się też takie perełki, jak- Arktyka, My lunatycy, Psy Pawłowa, Hibernatus, Znak =, Jestem w niebie.

Autorem aranżacji jest niezwykle uzdolniony kompozytor i akompaniator Mateusz Dębski.

Szczególne podziękowania kierujemy do Dyrekcji Teatru Narodowego za możliwość zaprezentowania efektu naszej pracy szerszej publiczności.

Mają Państwo okazję poznać studentów obecnie już IV roku Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej jeszcze przed ich pierwszym dyplomem. Stają na progu wielu ważnych pytań. To dla nich wielkie wydarzenie móc wystąpić przed Państwem na scenie Teatru Narodowego.

Oby ten pierwszy artystyczny krok był dla nich początkiem pięknej, mądrej drogi zawodowej.

Anna Sroka-Hryń

Reżyseria: Anna Sroka-Hryń
Aranżacje: Mateusz Dębski
Reżyseria światła: Piotr Hryń

Występują studenci IV roku WA:
Kamila Brodacka
Małgorzata Kozłowska
Klaudia Kulinicz
Zuzanna Saporznikow
Marta Sutor
Marcin Franc
Aleksander Kazimierczak
Konrad Szymański
oraz
Mateusz Dębski (pianino)

Kiedy: 10,11,12 października 2018, godz. 18:30

Bilety w cenie 30 zł do kupienia tu – klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.