Ludzie, doświadczenia, miejsca – spotkanie z Anną Konik

ANNA KONIK. SPOTKANIA Z HISTORIĄ: LUDZIE, DOŚWIADCZENIA, MIEJSCA

Goethe-Institut zaprasza na spotkanie z Anną Konik, artystką nomadyczną, będącą nieustannie w podróży. Autorka przedstawi fragmenty swoich prac wideo i opowie o perspektywach artystyczno-badawczych swojej twórczości. Spotkanie poprowadzi dr Katarzyna Bojarska, badaczka literatury, krytyczka i tłumaczka.

Anna Konik mieszka i pracuje w Berlinie, Warszawie i Dobrodzieniu. Tworzy instalacje wideo, obiekty, uprawia sztukę wideo, fotografię, rysunek. Studiowała na Wydziale Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowniach prof. Grzegorza Kowalskiego i Krzysztofa M. Bednarskiego. Jest laureatką wielu nagród i wielu stypendiów artystycznych i naukowych. W roku 2009 była nominowana do nagrody Deutsche Banku „Spojrzenia” oraz do Paszportów Polityki. Wykładała w Instytucie Sztuki i Historii Obrazu na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie, w International Summer Academy w Salzburgu i na wydziale Literatury i Lingwistyki Uniwersytetu w Bielefeld. Swoją twórczość traktuje jako krytyczny i empatyczny wgląd w rzeczywistość, historię i doświadczenie. Skupia się na odmienności, traumie, relacyjności.

dr Katarzyna Bojarska – badaczka kultury, krytyczka, tłumaczka. Zajmuje się porównawczą analizą współczesnej literatury, sztuki i teorii w kontekście reprezentacji i krytycznej recepcji przeszłości.

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu „Szczęśliwej podroży“, który przedstawia szerokie spektrum zagadnień związanych z podróżą i prezentuje wydarzenia z dziedziny literatury, filmu, muzyki, fotografii, edukacji i języków obcych. Szczegółowy program: www.goethe.de/ins/pl/pl/kul/sup/rae.html

12 maja (piątek), godz. 18:00
Biblioteka Goethe-Institut, ul. Chmielna 13a
Wstęp wolny

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.