Linda dołączyła do Arnolda w warszawskim ZOO

Kanczyl jawajski Arnold od początku jest ulubieńcem fanów warszawskiego ZOO. A od kilku dni ma też towarzyszkę – Lindę.

Linda przyjechała do Warszawskiego ZOO z Łodzi. Jest spokojna, przyjazna i kontaktowa. Po przyjeździe szybko porozumiała się z Arnoldem i już następnego dnia razem eksplorowali wybieg. Arnold jest bardzo nieśmiały i płochliwy, co jest typowe dlatego tego gatunku. Jest szansa na to, że dzięki Lindzie będzie częściej widywany na wybiegu. Para zamieszkała w jednej z wolier Ptaszarni Warszawskiego ZOO, bo tam ma zapewnione odpowiednie parametry temperatury i wilgotności.

Kanczyle zalicza się do najmniejszych ssaków kopytnych świata. Kanczyl jawajski waży zaledwie 1,5 – 2 kg, a jego kończyny mają średnicę porównywalną do średnicy ołówka. Chociaż wielkością bliżej mu do królika, to bliższym krewniakiem kanczyla jest sarna. Kanczyle prowadzą głównie nocny tryb życia, więc nie jest łatwo je obserwować. Jeśli ktoś chce je zobaczyć musi uzbroić się w cierpliwość i poświęcić na to nieco czasu lub liczyć na łut szczęścia.

Ze względu na niewystarczająca ilość danych i trudności zaobserwowania tego gatunku w naturze, posiada on kategorię – DD (Data Deficient) w Czerwonej Księdze IUCN zagrożonych gatunków. Ogrody zoologiczne prowadzą dla niego program hodowlany mający zapewnić zachowanie i rozwój populacji tych zwierząt w ogrodach zoologicznych zrzeszonych w międzynarodowych organizacjach. Oznacza to, że każdy kanczyl jest pod baczną opieką nie tylko swoich opiekunów w zoo, ale też europejskiego koordynatora tego gatunku. To on zadecydował o przemieszczeniu Lindy do Warszawskiego ZOO.

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.