Latające Psy w Wilanowie 2019

Latające Psy w Wilanowie 2019

W dniach 14-15 września przy Urzędzie Gminy Wilanów odbędą się zawody Latające Psy w Wilanowie.

Latające Psy zapraszają do warszawskiego Wilanowa na popisy uzdolnionych czworonogów występujących w konkursach dogfrisbee. Spodziewamy się silnej stawki psich sportowców z całej Polski oraz z zagranicy. Po raz drugi, współorganizatorem imprezy będzie Urząd Dzielnicy Wilanów, dynamicznego, młodego, prestiżowego dystryktu Warszawy.

Latające Psy to seria zawodów dla miłośników dogfrisbee, rozgrywana nieprzerwanie od roku 2006. Sezon 2019 zainaugurowaliśmy w Poznaniu w połowie maja, w czerwcu przenieśliśmy się do Wrocławia, w lipcu do Gdyni, by we wrześniu zakończyć serię w Warszawie.

Sportowych emocji dostarczą nam konkurencje, w których pary człowiek-pies zaprezentują wielość i wszechstronność swoich talentów:
? Freestyle – pokazy dogfrisbee w stylu wolnym z podkładem muzycznym. Jedna runda (techniczna) w sobotę, druga (pokazowa) w niedzielę. Pięknie wykonany występ freestyle’owy budzi emocje, podziw i składa dłonie do braw.
? ThrowNGo – aportowanie przez psa frisbee rzuconego do odpowiednich stref punktowych. Dalsze i środkowe strefy są punktowane wyżej, a najbardziej emocjonująca jest końcówka, podczas której, dobrze ją planując, można zyskać sporo punktów.
? Frizgility – konkurencja mieszana frisbee i agility. Niesamowicie widowiskowa gra podczas której pies i zawodnik wielokrotnie przełączają się z trybu agility na frisbee i odwrotnie. Emocje gwarantowane do samego końca każdej z rund.
? Time Warp – celem konkurencji jest zgromadzenie jak największej liczby punktów poprzez jak najszybsze skompletowanie trzech chwytów w wyznaczonych strefach. Czwarty rzut do tzw. Sweet Spot’u wykonany w przydzielonym czasie daje szansę walki o najwyższe miejsca. Każda z konkurencji jest rozgrywana na dwóch poziomach. Poziom 2 wymaga większych umiejętności.
? Dog Diving – Po krótkiej przerwie, ku uciesze widzów i startujących, do Warszawy powraca Dog Diving – skoki do wody dla psa!

Harmonogram (orientacyjny) zawodów Latające Psy 16 Wilanów
Plan czasowy powstanie po zamknięciu zgłoszeń

Sobota 14 wrześńia
rejestracja od 7:30
9:00 ThrowNGo Level 1
10:00 Dog Diving – kwalifikacje do konkursu
12:30 Freestyle Level 1 – runda kryteriów
14:30 Pokaz Dog Fitness
15:00 Freestyle Level 2 – runda kryteriów
16:45 Time Warp Level 2
17:15 Frizgility Level 2
18:00 Dog Diving – runda wstępna

Niedziela 15 września
rejestracja od 7:00
8:00 Frizgility Level 1
9:00 Dog Diving – półfinał (15 psów)
10:15 Time Warp Level 1
11:45 Freestyle Level 1 – runda efektu
13:15 ThrowNGo Level 2
15:00 Freestyle Level 2 – runda efektu
16:30 Pokaz Dog Fitness
17:00 Dog Diving – finał (5 psów)
17:30 Masters – Top 10
Frizgility lvl1
Time Warp lvl 1,
ThrowNGo lvl 2,
ok. 18:30 Rozdanie nagród

Na terenie zawodów będzie działał sklep z produktami dla psów. Zapraszamy również na bezpłatne porady dietetyka zwierzęcego, behawiorysty oraz lekarza weterynarii.

Linki:
Strona zawodów i zapisy: http://www.latajacepsy.org/warszawa
Zgłoszenia do 8 września!
Transmisje na żywo – livestream TV LP – Telewizja Latające Psy
Wyniki online https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vTf7rs_Tp5QBIF4MJhm_mFKXXtjG8vcc-nec94McRvPmpDdae82pAaao1kMgbj4YiGc_Zyt8ShOejmz/pubhtml

FB-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.