Księgarnia internetowa Aniela poleca – nowości literatury katolickiej idealne na letnie weekendy!

Zastanawiasz się, co nowego zostało pojawiło się w ostatnim czasie na rynku wydawniczym i na co warto zwrócić uwagę? Przygotowaliśmy dla Ciebie mały przewodnik po najnowszych tytułach książek, które opierają się na religii, ale nie są podręcznikami do jej nauki, a wręcz przeciwnie. To ciekawe pozycje literatury, którą można czytać na co dzień, a która przynosi wiele korzyści, duchowych i rozwojowych.

Od nowa. 365 duchowych inspiracji na każdy dzień roku

To doskonała książka na każdy dzień roku, którą znajdziesz w księgarni internetowej Aniela, ale można ją zacząć nie tylko w styczniu, by być na bieżąco. Dzięki mądrościom amerykańskiego autora, Johna Eldredge’a, jesteś w stanie odkrywać każdy dzień na nowo i z każdym dniem dążyć do lepszego życia.

Książka zawiera krótkie i inspirujące treści, które skłaniają do refleksji. Każdego dnia można spojrzeć na życie z zupełnie innej perspektywy, coś zmienić, zrobić coś dobrego. Zacząć, jak podpowiada tytuł, od nowa. 365 dni to wystarczający czas, aby poznać Boga, zaufać mu, nauczyć się praktykować wdzięczność, ale także wybaczać swoim wrogom i doceniać to, co się otrzymuje. Czytając tę lekturę, zaczniesz na nowo przeżywać każdy dzień.

4 funkcje mężczyzny

To bardzo ciekawa pozycja wśród nowości księgarni internetowej Aniela. Nawiązuje do nauczania Jana Pawła II. Autor, Jacek Pulikowski, wspomina w niej o powołaniu mężczyzny i jego roli, funkcjach życiowych. Zauważa, że powołanie mężczyzny do ojcowania nie jest kwestią biologii, tylko dojrzałości. I tylko to może prowadzić do jego szczęścia. 

Książka skupia się na wskazaniu wszystkim mężczyznom pewnego rodzaju drogi. Szczególnie przydatna może okazać się dla tych, którzy chcą się odnaleźć, gdyż za bardzo w swoim życiu się pogubili. Autor zwraca jednak uwagę, że lektura nie jest skierowana wyłącznie do panów. Co prawda dedykuje ją głównie ojcom, tym obecnym i przyszłym, ale zachęca do przeczytania jej zawartości także kobiety. Pragnie, aby to właśnie one, które wspierają swoich partnerów w codziennym życiu, dodawały im sił i wychowywały swoich synów na ich podobieństwo.

To Jezus leczy złamanych na duchu

Ostatnia książka z księgarni internetowej Aniela, którą proponujemy, to świadectwa uzdrowień. Nie tylko tych, które dotyczą ciała, ale także duszy. Co ważne, podejmuje temat uwolnienia ludzi od ich nieszczęśliwego życia. Można z niej wyczytać, jakie są przyczyny tych bolesnych doznań oraz wyciągnąć wnioski z zebranych doświadczeń. To swoisty rodzaj modlitwy dla zagubionych.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.