Koncert Cosmic Live Electronic: iN.Tr.El. – The Sound of Earth

The Sound of Earth

Melomanów i miłośników astronomii zapraszamy do Planetarium na wyjątkowe Koncerty pod gwiazdami. Polećcie z nami w kosmos przy dźwiękach muzyki klasycznej. Odwiedzimy razem odległe zakątki Wszechświata i przyjrzymy z bliska gwiazdom, planetom i innym ciałom niebieskim. Muzyka pod rozgwieżdżonym niebem, czy to nie brzmi pięknie?!

Szczególny koncert z cyklu „Cosmic Live Electronic” wypełni muzyka elektroakustyczna zainspirowana jedyną dotychczas wysłaną w kosmos przez ludzkość wizytówką dźwiękową Ziemi –płytą Voyager Golden Record. Zapisowi temu, osadzonemu na dyskach dwóch sond Voyager, towarzyszyła w latach 70. minionego wieku wiadomość głosowa ówczesnego prezydenta USA Jimmy’ego Cartera: „To prezent z małego odległego świata, znak naszych dźwięków, naszej nauki, naszych obrazów, naszej muzyki, naszych myśli i naszych uczuć. Staramy się przetrwać nasz czas, aby móc żyć w twoim. Mamy nadzieję, że pewnego dnia, po rozwiązaniu problemów, przed którymi stoimy, dołączymy do społeczności galaktycznych cywilizacji. Ten zapis reprezentuje naszą nadzieję i naszą determinację oraz naszą dobrą wolę w rozległym i niesamowitym wszechświecie”.

W Planetarium wystąpi dla Was elektroakustyczne trio In.Tr.El., które od wielu lat współtworzy eksperymentalne przestrzenie dźwiękowe będące wynikiem przetwarzanych komputerowo w czasie rzeczywistym improwizacji fortepianu i trąbki/flugelhornu. Członkowie kolektywu – Andrzej Kopeć, Aldona Nawrocka, Tomasz Woźniak – są absolwentami Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, kompozytorami, wykonawcami, pedagogami.

31 marca 2023, godz. 20:00

Bilet ulgowy/normalny: 36 zł
Koncert odbędzie się 31 marca o godz. 20.00 w Planetarium.

Zapraszamy, bilety można zakupić na naszej stronie: https://bilety.kopernik.org.pl/pl
Liczba miejsc ograniczona!


Przeczytaj też:

Wydarzenia weekend – klik