Kino w Łazienkach 2021

Kino w Łazienkach 2021
W lipcowe i sierpniowe wtorki zapraszamy na bezpłatne pokazy filmowe, podczas których wyświetlone zostaną głośne produkcje europejskiego, amerykańskiego oraz azjatyckiego kina – m.in. oscarowe tytuły, z gwiazdorską obsadą.
Na tegoroczne seanse zapraszamy wyjątkowo na dziedziniec Stajni Kubickiego. Ten XIX-wieczny obiekt zyskał nowy blask dzięki pracom konserwatorsko-remontowym i pod koniec lipca otworzy się dla zwiedzających z nową przestrzenią wystawienniczą.
 
REPERTUAR I TERMINY POKAZÓW

20 lipca 2021 r., godz. 20.30

„Tajemniczy ogród”, Francja / Wielka Brytania, 2020, reż. Marc Munden
1 godz. 39 min
Film o miejscu prawdziwie magicznym, pełnym niespodzianek, zmieniającym życie bohaterów na lepsze. Opowieść
o przyjaźni i odbudowywaniu relacji z bliskimi osobami. Obraz piękna natury i jej krzepiącej siły, mądra historia dla wszystkich młodych sercem i duszą. Teraz i Ty możesz poznać sekrety tajemniczego ogrodu!

27 lipca 2021 r., godz. 20.30

„Dżentelmeni”, USA / Wielka Brytania, 2019, reż. Guy Ritchie
 1 godz. 53 min
Najlepszy film Guya Ritchi’ego od lat i powrót do kina, które dwie dekady temu zapewniło twórcy „Porachunków” uwielbienie widowni. Reżyser ponownie wkracza z kamerą w mroki Londynu
i wciąga widzów w pełną dygresji oraz zwrotów akcji intrygę, wyraźnie inspirowaną klasycznym brytyjskim kinem gangsterskim, gdzie jeden feralny incydent puszcza w ruch domino zdarzeń.
 
3 sierpnia 2021 r., godz. 20.30
 „Skłodowska”, Wielka Brytania, 2019, reż. Marjane Satrapi
1 godz. 43 min
Pasjonujący obraz życia wybitnej Polki, dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla. Opowieść o odwadze i determinacji kobiety, która w czasach, gdy większość uważała, że miejsce żony jest w cieniu męża, zrewolucjonizowała konserwatywny i bardzo męski świat nauki, łącząc intuicję, inteligencję oraz wiedzę.

10 sierpnia 2021 r., godz. 20.30

„Gorący temat”, Kanada / USA, 2019, reż. Jay Roach
1 godz. 48 min
Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o skandalu, który był jednym z najważniejszych wydarzeń dających początek ruchowi #MeToo. Trzy wielkie gwiazdy – Charlize Theron, Nicole Kidman i Margot Robbie – w rolach kobiet, które przeciwstawiają się przemocy seksualnej w jednej z największych stacji telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych – Fox News.

17 sierpnia 2021 r., godz. 20.00

„Parasite”, Korea Południowa, 2019, reż. Joon-ho Bong
 2 godz. 12 min
Jeden z najważniejszych filmów ostatniej dekady – zdobywca licznych nagród, w tym Złotej Palmy w Cannes, czterech Oscarów (m.in. za najlepszy film i reżyserię) i Złotego Globu. Pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller opowiada historię pewnej rodziny bez przyszłości, która wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Tworzy perfekcyjny plan, jak w najkrótszym czasie przeskoczyć z nędzy do luksusu. Nie obędzie się jednak bez przekroczenia granic przyzwoitości i prawa.

 24 sierpnia 2021 r., godz. 20.00

 „Dziewczyna w sieci pająka”, Kanada / Szwecja / Niemcy / USA / Wielka Brytania, reż. Fede Álvarez
1 godz. 57 min
Film na podstawie „Co nas nie zabije”, powieści Davida Lagercrantza, będącej kontynuacją słynnej trylogii „Millennium” Stiega Larssona. Młoda hakerka Lisbeth Salander oraz dziennikarz Mikael Blomkvist wpadają w sieć szpiegów, cyberprzestępców
i skorumpowanych urzędników państwowych.
 
Tutaj znajdziecie mapę z lokalizacją miejsca: https://goo.gl/maps/9MoKqYjFZx36jT476
 
 Filmy wyświetlane są z oryginalną ścieżką dźwiękową i polskimi napisami.
Podczas pokazów – ze względu na sytuację epidemiczną – dbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo. Prosimy o zachowanie dystansu od innych widzów. Przy wejściu skorzystać można z płynu do dezynfekcji rąk. Po zakończonym seansie należy wychodzić bramą od ul. Myśliwieckiej (przy Oberży).
Informujemy, że w przypadku złych warunków atmosferycznych pokaz może zostać przeniesiony na inny termin. Prosimy śledzić aktualne informacje sprawdzać bieżące informacje na naszej stronie internetowej: https://www.lazienki-krolewskie.pl/…/kino-w-lazienkach-4
Organizatorami pokazów filmowych są: Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Wyświetl Film i Fundacja Rozwoju Kinematografii

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.