Kino letnie: The Florida Project

Kino letnie: The Florida Project.

Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy i Barka Wisława zapraszają na KINO LETNIE na Wiśle. Bo nie ma nic przyjemniejszego niż miła letnia bryza, lemoniada w ręku, intrygujący film i dobre towarzystwo. Więc bierzcie kumpli pod ramię wpadajcie!
Zapraszamy we wtorki o 20:45, BARKA WISŁAWA

Adres: Generała George’a Smitha Pattona

ZA NAMI:
– 25.06 / FRANCES HA, 2012, reż. Noah Baumbach / 21:00
– 02.07 / DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE, 2016,
– 09.07 / ZŁODZIEJASZKI, 2018, reż. Hirokazu Koreeda/ 20:45

16.07 / THE FLORIDA PROJECT, 2017, reż. Sean Baker / 20:45
W tanim motelu na obrzeżach Disneylandu przebiega dzieciństwo sześcioletniej Moonee, córki młodej, pyskatej matki-chuliganki. Życie dalekie od lunaparkowej słodyczy ściśnie za gardło, wcześniej zachwyci błyskotliwie uchwyconą prawdą i wyśmienitą grą aktorską, również dziecięcych bohaterów-naturszczyków. Film nominowany w 2017 r. do Oscara, z Willemem Dafoe w obsadzie.

23.07 / GOŁĄB PRZYSIADŁ NA GAŁĘZI I ROZMYŚLAŁ O ISTNIENIU, 2014, reż. Roy Anderson / 20:45
Dziwne postaci, mnóstwo absurdu, komizm i przygnębiające sytuacje układają się w opowieść o ludzkiej egzystencji. Szczególny jest język filmu, w którym kompozycja każdego kadru – a dzieje się w nim zawsze wiele – została misternie zbudowana. Malarskość i poetyckość tego kina budzi zachwyt i otwiera mnóstwo pól interpretacji. Złoty Lew na festiwalu w Wenecji w 2014 r.

30.07 / ANIOŁ, 2018, reż. Luis Ortega / 20:45
Po historii Teda Bundy’ego powszechnie wiadomo, że bestię cechować może fizyczne piękno. Carlito, chłopak o anielskiej twarzy z loczkami cherubina, to „Anioł Śmierci” z Buenos Aires. Młodość, beztroska, wolność i brawura – te wszystkie elementy dopełnia jeszcze jeden, niebezpieczny: broń palna. Okrutny Carlito jest bezczelnym buntownikiem, zagubionym niczym niewinne dziecko. Świetnie oddany klimat początku lat 70. tworzy atmosferę „Anioła”, a ścieżka dźwiękowa argentyńsko-hiszpańskiej produkcji uzależnia.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.