Jazz na Starówce: EABS & Adam Bałdych

Septet EABS przez krytykę i branżę muzyczną został okrzyknięty nowym odkryciem polskiej sceny jazzowej i najlepszym elektryczny zespołem w Polsce. Projekt muzyczny Marka Pędziwiatra, to jazz nowej generacji, czerpiący inspirację z tradycji wielkich jazzowych nagrań ery Komedy oraz nowoczesnych brzmień. Adam Bałdych, to jeden z najwybitniejszych skrzypków jazzowych, kompozytor, lider, jeden z najlepiej rozpoznawanych polskich muzyków jazzowych w Europie. Oprócz niesamowitej wirtuozerii ceniony jest za oryginalne brzmienie i kompozycje. Od początku swojej kariery wyznacza nowe ścieżki dla wiolinistyki.

„Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)”, to muzyczny ukłon w stronę klasyki jazzu sprzed kilkudziesięciu lat połączony z nowym brzmieniem muzyki współczesnej. To hołd złożony legendzie polskiego jazzu – Krzysztofowi Komedzie przez młodych, zdolnych i niepokornych muzyków z Wrocławia. Ich debiutancki krążek EABS pt. “Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)” w całości poświęcony twórczości legendy polskiego jazzu – K. Komedzie. Album jest wyselekcjonowaną dawką utworów Komedy od etiud baletowych, filmów fabularnych, dokumentów, po krótkie metraże i animacje.

Muzycy nazywają swój sposób podejścia do twórczości Krzysztofa Komedy rekonstrukcją dekonstrukcji. Brzmienie zespołu odnosi się do hiphopu, sampli oraz loopów, środkiem wyrazu jest jazz, który pozwala uzyskać nowe i unikalne kompozycje. To kreatywne i nowoczesne rekonstruowanie muzycznej przeszłości.

Oryginalnie łączą przeszłość z przyszłością, od konwencji obowiązującej w latach 50. i 60., przez fusion z lat 70. i rap po elektronikę.

Muzycy postanowili zaprosić do swojego projektu Adama Bałdycha, z którym dodatkowo wykonają utwory z jego dyskografii. 

Skład:
Marek Pędziwiatr — klawisze, syntezatory, wokal
Marcin Rak — perkusja
Vojto Monteur — gitara elektryczna
Paweł Stachowiak — gitara basowa
Spisek Jednego — gramofony
Olaf Węgier — saksofon
Jakub Kurek — trąbka
Gość specjalny Adam Bałdych – skrzypce

18 sierpnia 2018, godz. 19:00

Rynek Starego Miasta

Wstęp  wolny

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.