Jak zorganizować przyjęcie komunijne w domu?

Planujesz zorganizować przyjęcie komunijne w domu? Chcesz, aby ten dzień był wyjątkowy, a jednocześnie nie uśmiecha Ci się spędzenie wielu godzin w kuchni? Na szczęście nie musisz! Oto sprytne, sprawdzone rozwiązania. Pierwsza Komunia święta to ważne wydarzenie w życiu młodego człowieka. To pierwsza tak poważna uroczystość i zarazem pewnego rodzaju wkroczenie w nowy, bardziej „dorosły” etap życia. Choć clue wydarzenia to uroczystość w kościele, prawdziwa celebracja zaczyna się po mszy świętej w gronie bliskich. Do tego wydarzenia przygotowujemy się miesiącami, wybierając skromne, ale eleganckie komże, alby czy sukienki, ale też rozmyślając nad organizacją poczęstunku. Wiele restauracji oferuje zorganizowanie przyjęcia komunijnego, jednak urosło już ono niemal do rangi wesela, a co za tym idzie – koszty za tak zwany talerzyk dla każdego gościa znacznie wzrosły. Na szczęście wspaniałe przyjęcie komunijne możesz zorganizować również w domowym zaciszu. Wystarczy odpowiednie planowanie i kilka sprytnych rozwiązań, a twoje dziecko będzie czuło się wyjątkowo, goście skosztują pysznych dań, a ty zaoszczędzisz sporo czasu i pieniędzy.

Zaplanuj kogo zaprosisz na komunię w domu

Przyjęcie komunijne w domu rządzi się swoimi prawami. Mieszkanie pomieści mniejszą liczbę gości niż restauracyjna sala, chyba że posiadasz przestronny dom z ogródkiem.

Listę zaproszonych osób warto rozpisać tak, aby każdy gość mógł świętować w komfortowych warunkach i wygodnie rozsiąść się przy stole, przynajmniej podczas jedzenia.

Na przyjęciu komunijnym na pewno nie może zabraknąć najbliższych osób: babć, dziadków, ukochanych wujków i cioć oraz oczywiście rodziców chrzestnych. Ponieważ przyjęcie komunijne jest imprezą dzienną, zaproszenia powinny obejmować też dziecięcych gości.

Jeśli nie masz dużego metrażu, skup się na zaproszeniu jedynie ważnych dla dziecka osób. Choć wiadomo, że maluch nie do końca jest w stanie wyłapać towarzyskie niuanse, to w końcu jego dzień, dlatego nie musisz zapraszać dalekich krewnych „bo tak wypada”.

Sprawdź ofertę cateringu na komunię w Warszawie: https://wilgacatering.pl/catering-chrzciny-komunie/

 catering komunijny

Znajdź catering komunijny

Główny punkt przyjęcia komunijnego to oczywiście pyszne menu. To właśnie wielogodzinne stanie „przy garnkach” często jest motywacją do organizacji komunii w lokalu.

Aby podać gościom różnorodne, ciekawe i przede wszystkim smaczne jedzenie, trzeba spędzić w kuchni mnóstwo czasu. Zupa, drugie danie, przystawki, desery, napoje… Dodatkowo wśród gości mogą być też osoby niejedzące mięsa czy mające alergie pokarmowe. O nich również należy pomyśleć.

Do tego zakupy, przechowywanie, sprzątanie… prawdziwe urwanie głowy. Zdradzimy ci sekret! Wystarczy postawić na sprawdzony catering komunijny.

To rozwiązanie ma praktycznie same plusy. Nie musisz robić zakupów, wymyślać różnych wariantów posiłków, przygotowywać potraw, żeby w końcu – zamiast cieszyć się wyjątkowymi chwilami z bliskimi – padać ze zmęczenia.

Posiłki warto zamówić od sprawdzonej firmy cateringowej. Taką firmą jest Wilga Catering, która oferuje znakomite dania kuchni polskiej i nie tylko, oczywiście również w wariancie wegetariańskim.

Jak to działa? Obsługa firmy pomaga wybrać odpowiednie menu, a następnie przywozi dania na wybraną, umówioną godzinę pod wskazany adres. Wilga Catering ma bardzo konkurencyjne ceny cateringu na komunię, a także wieloletnie doświadczenie w tym, co robi.

Dodatkowo możesz też skorzystać z pomocy profesjonalnego kelnera w domu, który na bieżąco będzie dbał o porządek na stole i pełne brzuchy twoich gości. Ty możesz wtedy w stu procentach skupić się na celebrowaniu tej ważnej chwili wraz ze swoją pociechą.

komunia katering

Wybierz spójne dekoracje

Domowe przyjęcie komunijne nie może obejść się bez dekoracji. Często mamy tu nawet większe pole do popisu niż w restauracji. Możesz postawić na klasyczny, biały elegancki wystrój nawiązujący do charakteru uroczystości. Pamiętaj o:

  • białym, wyprasowanym obrusie,
  • eleganckich serwetkach (na przykład ze złotym motywem),
  • świeżych kwiatach w wazonach.

To minimalistyczna klasyka, a jednocześnie podstawa. Możesz jednak nieco podkręcić wystrój przyjęcia, nadając mu np. modny charakter boho. Potrzebne będą drewniane dekoracje, łapacze snów, papierowe girlandy, kolorowe kwiaty czy lampki z ciepłym światłem. Taki wystrój sprawdzi się zwłaszcza na przyjęciu w ogrodzie w ciepły, wiosenny dzień.

/artykuł sponsorowany/