Jak wygląda zabieg HIFU

Jak wygląda zabieg HIFU
Zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz bardziej popularne i co ważne coraz lepiej dostępne dla każdego rodzaju odbiorców. Dzięki wysokiej skuteczności, profesjonalnej obsłudze i innowacyjnym sprzętom, klienci gabinetów mogą liczyć na coraz lepsze efekty. Jednym z ciekawszych zabiegów medycyny estetycznej jest zabieg HIFU. Do jego wykonania wykorzystuje się ultradźwięki. Pomimo że jest to jedna z najsilniejszych terapii poprawiających jędrność i napięcie skóry, zabieg ten jest bezinwazyjny. Na czym polega zabieg HIFU?

Czym jest zabieg HIFU?

HIFU to skrót od angielskich słów High Intensity Focused Ultrasound, oznacza to skupioną wiązkę fali dźwiękowej o dużym zasięgu. Owa wiązka posiada duży potencjał energetyczny, który zostaje skierowany z wysoką precyzją na określony obszar ciała. Energia ta wprawia w ruch komórki, które ścierając się, generują wysoką temperaturę wewnątrz tkanki. Podczas tej procedury dochodzi do kontrolowanych mikro poparzeń (od 0,5 mm do 1 mm). Uszkodzenia tkanki uruchamiają proces odbudowy i regeneracji. Energia fal ultradźwiękowych dociera do głębokich warstw skóry, dzięki czemu sam naskórek pozostaje nienaruszony.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg HIFU opiera się na wystąpieniu dwóch zjawisk, czyli termicznego i mechanicznego. Zabieg wykonywany jest najczęściej na skórze szyi oraz twarzy, z tego względu, że stymuluje wytwarzanie nowych włókien kolagenu i elastyny, które odpowiadają między innymi za jędrność i nawilżenie skóry. Zabieg HIFU wykonywany jest zawsze przez wykwalifikowane w tym kierunku osoby w gabinetach medycyny estetycznej. W zależności od obszaru, jaki ma zostać objęty zabiegiem, może on trwać od pół godziny do 60 minut. Podczas zabiegu pacjenci odczuwają najczęściej ciepło lub bardzo delikatne pieczenie. Zabieg nie wymaga użycia znieczulenia.

Kto może skorzystać z zabiegu i jakie efekty daje?

Zabieg polecany jest przede wszystkim osobom, które chcą poprawić jędrność i elastyczność skóry oraz pozbyć się zmarszczek. HIFU poleca się osobom z podwójnym podbródkiem. Mogą z niego skorzystać osoby, którym zależy na skutecznym i bezinwazyjnym zabiegu, który daje naturalne i długotrwałe efekty. Często wykonuje się go u pań, które chcą odmłodzić swój dekolt. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Widoczna redukcja zmarszczek, wymodelowanie konturu twarzy i redukcja podwójnego podbródka, to tylko niektóre z efektów, jakie przynosi zabieg HIFU. Dzięki zabiegowi możliwe jest też podniesienie policzków oraz uwydatnienie linii żuchwy. Poza tym HIFU daje efekt liftingu pozbawionej jędrności skóry w strategicznych obszarach, czyli na twarzy, szyi i dekolcie.

Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu?

Pomimo że HIFU należy do zabiegów nieinwazyjnych, są przypadki, w których jego wykonanie jest wysoce niepolecane. Nie powinno się go wykonywać, gdy pacjent jest chory na nowotwór, zmaga się z chorobą serca lub cierpi na choroby skóry. Zabiegu nie wykonuje się również o chorych na padaczkę i przewlekłe choroby neurologiczne. Nie poleca się zabiegu kobietom w ciąży i karmiącym piersią.

Więcej o zabiegu HIFU dowiesz się na stronie https://mediderm.com.pl/zabiegi/zabiegi-medyczne/hifu-ultraskin-ii-absolute-nowosc

/artykuł sponsorowany/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.