Jak przygotować swoje narty do sezonu?

Jak przygotować swoje narty do sezonu

Za oknem biało i mroźno, więc powoli planujesz wyjazd na narty, ale czy Twój sprzęt jest gotowy na ten wyjazd? Jak dobrze zadbać o sprzęt narciarski latem? Gdzie szukać najlepszego serwisu narciarskiego w Warszawie?

Posezonowy serwis nart

Sprzęt narciarski to coś więcej niż kolejny sportowy gadżet w naszej domowej kolekcji. Szczególnie wrażliwe wydają się być narty, które powinniśmy odpowiednio przygotować także do letniego odpoczynku. Odpowiednie przechowywanie nart zaczyna się od usunięcia z nich smaru. Przy okazji usuwane są także zabrudzenia – w tym głównie sól. Jest to zabieg konieczny do zapobiegania gniciu nart, ale poprawia to także wentylację sprzętu. Tak przygotowane narty wymagają również odpowiedniego przechowywania. Mowa tutaj przede wszystkim o stabilnej temperaturze i suchym pomieszczeniu wolnym od kurzu. Co ciekawe, bardzo podobne procedury dotyczą nart, które dopiero czekają na ich pierwsze użycie. Warto o tym pamiętać.

Przygotowanie nart do sezonu

Bardzo istotne jest samo dobranie nart do naszych aktualnych umiejętności. Nie ma sensu wyznaczanie sobie nierealnych celów i inwestowanie w bardzo drogi sprzęt, nad którym będzie nam ciężko zapanować. Dobierzmy wiec narty do stylu naszej jazdy i poziomu zaawansowania umiejętności, a także do… wzrostu.

Odpowiedni przegląd nart tuż przed sezonem – nawet jeśli zadbaliśmy o odpowiednie ich przechowywanie – powinien należeć do profesjonalistów. Zwykle nie wiąże się to z dużymi kosztami, a pracownik serwisu z dużą dokładnością przyjrzy się nartom, sprawdzi, czy nie ulegają one gniciu, wyreguluje narty i odpowiednio je nasmaruje. W skrajnych przypadkach zasugeruje on także wymianę nart, ponieważ nawet zaawansowane gnicie nart często pozostaje niewidoczne dla laika.

Najlepszy serwis narciarski w Warszawie

Wszystkie procedury związane z przechowywaniem nart i ich przygotowaniem do sezonu mogą wydawać się skomplikowane, dlatego czasami warto oszczędzić sobie nerwów i skorzystać z usług profesjonalnego serwisu narciarskiego. W Warszawie – wśród wielu przeciętnych serwisów – znajdziesz ten, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Ski Race Center (https://skiracecenter.pl/) to serwis narciarski z wieloletnim doświadczeniem. Znajdziesz tutaj specjalistów, którzy dobiorą odpowiedni pakiet działań dla potrzeb Twojego sprzętu. Jak to się dzieje? Przede wszystkim specjaliści Ski Race Center zaczynają od ogólnego sprawdzenia stanu nart, co pozwala na precyzyjne określenie działań związanych z polerowaniem, wiązaniem czy ostrzeniem nart. Dodatkowo zawsze możesz skorzystać z usługi ręcznego wykończania krawędzi i ich polerowania.

W Ski Race Center możesz skorzystać z pięciu różnych pakietów:

  • mały serwis;
  • pełny serwis;
  • serwis pro;
  • serwis race;
  • złota rączka.

W tych pakietach znajdziesz usługę planowania ślizgów i ich polerowania, klasyczne usługi smarowania czy ostrzenia krawędzi, ale także mniej typowe – ręczne polerowanie krawędzi czy smarowanie żelazkiem. Wszystko to w cenie od 80 zł, a o szczegółach przeczytasz na: https://skiracecenter.pl/info/serwis-narciarski-ski-race-center/.

/artykuł sponsorowany/