IT Recruitment Warszawa – jak dobrze przeprowadzić rekrutację programistów?

IT Recruitment

IT Recruitment Warszawa – jak dobrze przeprowadzić rekrutację programistów?

Dla osób poszukujących specjalistów IT Recruitment Warszawa oferuje bogactwo usług. Jeśli potrzebujemy pomocy rekrutera, powinniśmy jednak zastanowić się, jak pracują najlepsi z nich. Prawidłowo przygotowany i przeprowadzony proces rekrutacji to priorytet, którego trzymają się wykwalifikowani headhunterzy. Tylko udana rekrutacja wpływa bowiem na ich poziom succes rate.

Właśnie dlatego skuteczna i udana rekrutacja w branży IT to interes nie tylko pracodawców, ale i rekruterów. Znajdując najlepszych kandydatów, dbają oni o swoje referencje. Należy jednak pamiętać, że nie wystarczy pomoc w samym zatrudnieniu specjalisty. Headhunter służy również radą w kwestii sposobów utrzymania pracownika w przedsiębiorstwie. Dla programistów liczą się przecież nie tylko wysokie zarobki. Równie istotna jest możliwość awansu zawodowego, rozwoju, uczestnictwa w innowacyjnych projektach i realizacjach. Naprzeciw tym potrzebom pracowników wychodzi IT Recruitment w Warszawie.

Rekruter potrzebny od zaraz

IT Recruitment w Warszawie – jeśli jesteś zainteresowany zatrudnieniem programistów w stolicy, stoi przed Tobą nie lada wyzwanie. Wśród wysoko wykwalifikowanych specjalistów praktycznie nie ma osób bezrobotnych. Oznacza to, że nie czekają one biernie na oferty pracy, które ukażą się w mediach lub na tablicach ogłoszeniowych. Dobrzy programiści mają pracę, możliwość awansu, dobre zarobki i atrakcyjne warunki zatrudnienia. Jak więc namówić ich do zmiany miejsca pracy?

To zadanie dla rekrutera. Najwygodniej i najbezpieczniej dla celów IT Recruitment w Warszawie skorzystać bowiem z usług zewnętrznych firm, specjalizujących się w RPO. Recruitment Process Outsourcing (RPO) ma się w Polsce coraz lepiej. Dzięki możliwości skorzystania z tej usługi pracodawcy oszczędzają czas i pieniądze oraz zyskują fachową pomoc. Opinie ekspertów związanych z przygotowaniem i przebiegiem rekrutacji są wręcz bezcenne. Headhunterzy znają podstawowe i innowacyjne sposoby poszukiwania najlepszych kandydatów. Działania podejmowane przez nich to tzw. Direct/Executive Search. Poszukiwanie kierowane ma na celu dotarcie do konkretnej grupy odbiorców i wyłonienie najlepszych kandydatów do pracy. Ponieważ szukanie to musi być aktywne, nie ogranicza się jedynie do publikacji ogłoszeń.

IT Recruitment Warszawa

IT Recruitment Warszawa w Sowelo Consulting

Poszukujesz dostawcy usługi IT Recruitment? Warszawa proponuje ofertę Sowelo Consulting. Pracujący w firmie specjaliści mają wiedzę i doświadczenie umożliwiające im analizę rynku pracy w branży IT i aktualnych trendów. Wykorzystywane przez nich zasady hiring marketingu wpływają znacznie na zwiększenie skuteczności procesu rekrutacji. Korzystanie z usług zewnętrznej firmy minimalizuje ponadto koszty rekrutacji i skraca czas jej trwania. Podczas gdy samodzielne poszukiwania kandydatów przez pracodawcę mogą trwać nawet kilka miesięcy, headhunter jest w stanie znaleźć najlepsze kandydatury nawet w kilka tygodni. Pozwala to zwiększyć wydajność przedsiębiorstwa.

Rekruterzy pracujący w Sowelo Consulting pomagają w przygotowaniu całego procesu rekrutacji. Biorą aktywny udział w życiu przedsiębiorstwa, stając się częścią zespołu rekrutacyjnego. Wspólnie z przedstawicielami działu HR określają aktualne potrzeby i oczekiwania firmy. Ustalają profil kandydata, na podstawie którego dopasowują ewentualnych przyszłych pracowników. Niezwykle istotne jest zatem, by szczegółowo określić swoje wymagania dotyczące poszukiwanej osoby. Konieczne jest nie tylko precyzyjne wskazanie wykształcenia, umiejętności i kwalifikacji oraz doświadczenia, jakie ma posiadać, ale i tzw. kompetencji miękkich. Dla wielu pracodawców liczą się bowiem również cechy osobowościowe kandydatów.

Formalności ograniczone do minimum

Obecnie proces rekrutacji IT wygląda nieco inaczej niż tradycyjne poszukiwanie pracowników dla innych branż. Podczas gdy w wielu dziedzinach nadal wymaga się od kandydatów przesłania dokumentów aplikacyjnych (CV, list motywacyjny), w IT Recruitment coraz częściej stosuje się gotowe formularze aplikacyjne. Dzięki temu można znacznie ujednolicić styl dokumentu i ułatwić proces wyłaniania najlepszych kandydatów.

Automatyzacja rekrutacji ma również swoje minusy. Pozbawiając kandydatów możliwości indywidualnego opisania swoich walorów, nie mamy świadomości ich kreatywności i innowacyjności już na etapie przeglądania dokumentów aplikacyjnych. Przygotowany według wzoru formularz znacznie ogranicza przyszłych pracowników co do możliwości ukazania swojej podmiotowości.

Dlatego też niezwykle istotne jest, by mimo szerokiej cyfryzacji i automatyzacji, nadal dbać to, by w rekrutacji IT na pierwszym miejscu stawiać drugiego człowieka jako osobę, podmiot, indywidualność. Liczy się przede wszystkim podejście H2H (human to human). Przyszły pracodawca wraz z rekruterem przeprowadza bowiem pierwsze rozmowy (zarówno telefoniczne, jak i drogą elektroniczną), zwracając szczególną uwagę na kształtowanie osobowych komunikatów zwróconych bezpośrednio do odbiorcy. Dzięki temu już na etapie tych pierwszych „spotkań” można nawiązać nić porozumienia i budować podwaliny zaufania. Często dzieje się to na długo przed planowaną rozmową osobistą. Takie działania mają na celu zbudowanie pozytywnej marki klienta i wartego uwagi Employer Brandingu.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.