Fundacja LOTTO ponownie zrealizuje program „Sportowe Wakacje +”

Fundacja LOTTO ponownie zrealizuje program „Sportowe Wakacje +”

Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej drugi raz z rzędu została wybrana operatorem krajowym programu „Sportowe Wakacje +”. Na jego realizację Totalizator Sportowy oraz Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przeznaczą w tym roku rekordową sumę 15 milionów złotych.

O trzykrotnym zwiększeniu budżetu programu „Sportowe Wakacje +” do 30 mln złotych poinformowali na konferencji prasowej wicepremier Piotr Gliński, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu i Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego. Połowę tej kwoty Ministerstwo i Fundacja LOTTO przeznaczą na dofinansowanie wyjazdowych obozów sportowych.

Celem programu jest aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży po okresie pandemii koronawirusa. Projekt jest realizowany poprzez wsparcie organizacji obozów sportowych, a także zajęć, turniejów i konkursów w całej Polsce.

„Zainteresowanie zeszłoroczną, pierwszą edycją programu >>Sportowe Wakacje +<< przekroczyło nasze najśmielsze przewidywania. Wraz z Fundacją LOTTO zorganizowaliśmy prawie 350 obozów, w których uczestniczyło ponad 11 tys. uczestników. Do współpracy zaprosiliśmy 311 organizacji, stowarzyszeń i fundacji popularyzujących sport wśród dzieci i młodzieży” – powiedział wicepremier Piotr Gliński.

Szef resortu kultury podkreślił, że w zeszłym roku udało się rozdysponować całą pulę 10 mln złotych. Dzięki zwiększeniu budżetu programu w 2021 roku na dofinansowanie może liczyć znacznie więcej inicjatyw sportowych.

„Wieloletnia współpraca ministerstwa z Totalizatorem Sportowym i Fundacją LOTTO, która została wybrana operatorem programu po raz drugi z rzędu, przynosi wymierne efekty. Dzięki temu, że Polacy tak chętnie uczestniczą w grach i loteriach Totalizatora Sportowego, dysponujemy znacznymi środkami na realizację celów pożytku publicznego” – podkreślał minister Gliński.

Olgierd Cieślik przypomniał z kolei, że Totalizator Sportowy od początku swojej działalności wspiera sport i kulturę w kraju.

„W zeszłym roku przeznaczyliśmy rekordową kwotę 1 miliarda 103 mln złotych na wsparcie szeregu programów i inicjatyw społecznych, m.in. Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej i Funduszu Promocji Kultury. Teraz, dzięki świetnej współpracy z ministerstwem, mamy szansę po raz kolejny zaktywizować najmłodszych Polaków w ramach >>Sportowych Wakacji +<<. Daje to nam wiele satysfakcji, gdyż program stanowi element walki ze skutkami pandemii, w którą Totalizator Sportowy się zaangażował” – zaznaczył Olgierd Cieślik.

Zadaniem Fundacji LOTTO, jako operatora programu, będzie kompleksowa realizacja zadania dofinansowania obozów sportowych na poziomie ogólnopolskim. Wyłonienie beneficjentów projektu odbędzie się w drodze konkursu, który został ogłoszony 28 maja 2021 r.

„Do udziału w programie zapraszamy wszystkie organizacje, fundacje i stowarzyszenia zaangażowane w popularyzację sportu i zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Pamiętajmy: wygrywamy razem!” – konkludował prezes Totalizatora Sportowego.

Wszystkie informacje dotyczące udziału w programie „Sportowe Wakacje +” można znaleźć na stronie: https://www.fundacjalotto.pl/sportowe-wakacje/.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.