Folkowo Bemowo: Warszawskie Combo Taneczne

Folkowo Bemowo: Warszawskie Combo Taneczne.

24 czerwca 2017 roku w ramach cyklu Folkowo Bemowo wystąpi Warszawskie Combo Taneczne.

Czym jest Warszawskie Combo Taneczne?
Zespół narodził się spontanicznie – z pasji, poczucia obowiązku wobec tradycji i miłości do starych szlagierów.

Ideą stworzenia Warszawskiego Comba Tanecznego skutecznie zaraził swoich znajomych muzyk Jan Emil Młynarski, który w Combie objawił się jako bardzo stylowy wokalista. Wraz z przyjaciółmi – nietuzinkowymi postaciami polskiej sceny muzyki improwizowanej, postanowił ocalić od zapomnienia piękne warszawskie piosenki prezentując je we współczesnym brzmieniu i w aranżacjach bliskich oryginałom.

Jest ich siedmioro i po mistrzowsku grają na akustycznych instrumentach.

Na repertuar Warszawskiego Comba Tanecznego składają się wyszukane przez Janka Młynarskiego przedwojenne piosenki, które bawiły i wzruszały publiczność na rewiach, dancingach, a także na stołecznych ulicach i podwórkach. Aby poczuć i zrozumieć ten niezwykły klimat, klimat ulicznego grania Warszawskie Combo Taneczne zaczynało od koncertów na skwerach Mokotowa, w zaułkach Pragi i na placach Śródmieścia, grywali na wielu warszawskich zabawach i miejskich potańcówkach.

Przez kilka lat dorobili się świetnego, bardzo ciekawego i różnorodnego repertuaru, dwóch znakomicie przyjętych płyt, nagrody „Fryderyka” w 2015 i co najważniejsze nieprzebranej rzeszy wiernych fanów.

Wszystkie ich koncerty są absolutnie wyjątkowe, jedyne w swojej spontaniczności i wręcz niezapomniane. To ożywcze spotkanie z przeszłością, tradycją i nowym muzycznym spojrzeniem na cudowny świat warszawskich piosenek.

Drugi Warszawski Przegląd Kapel i Muzyków Ulicznych

Start o godz. 11:00

Po ubiegłorocznym sukcesie Przeglądu, który bezapelacyjnie wygrała znakomita kapela Warszawiaki, zapraszamy na jego II-gą edycję. Na marginesie, Warszawiaki kończą nagranie swojej debiutanckiej płyty, a jednym z impulsów do jej powstania był właśnie nasz Przegląd.

Zapraszamy wszystkich, którzy kochają muzykę i grają ją na ulicach, skwerach, w podziemnych przejściach, na stacjach metra. Nie ważne są style, czy też muzyczne gatunki – liczy się pasja i autentyczność.

Prosimy o przygotowanie krótkiego 15-20 minutowego bloku utworów, kompozycji własnych lub coverów, wykonywanych solo lub w większych składach i zgłoszenie się do nas: warsztaty@bemowskie.pl, a potem już występ w Amfiteatrze na Bemowie w sobotę 24 czerwca od godziny 11-te.


24 czerwca 2017, godz. 19:00
Amfiteatr Bemowo

Wstęp wolny

Odnośnik do wydarzenia – klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.