Folkowo Bemowo: Adam Strug „Leśny bożek”

Folkowo Bemowo: Adam Strug „Leśny bożek”.

Adam Strug jest śpiewakiem, kompozytorem, instrumentalistą, autorem piosenek, a także badaczem i popularyzatorem muzyki tradycyjnej. W szczególny sposób interesują go polskie pieśni od pokoleń przekazywane wyłącznie w tradycji ustnej.

Mówi o sobie: „Jestem śpiewakiem dwuskrzydłowym. Z jednej strony rzeczy przekazywane w tradycji ustnej, z drugiej moja autorska muzyka”.

I właśnie ten obszar jego aktywności – muzyka autorska, wypełni całkowicie bemowskie spotkanie. Adam Strug przedstawi swoją najnowszą, czwartą już płytę – „Leśny Bożek”.

Piosenki na niej zawarte mówią o antynomiach ludzkiego losu: miłości, śmierci, nadziei i rozczarowaniu. Obok poetyckich tekstów samego Struga odnajdujemy wiesze Leśmiana, Staffa, Asnyka i ludowego poety Jana Pocka. W warstwie muzycznej, dają znać o sobie jego fascynacje muzyką tradycyjną, ale pojawia się także, zaskakująca melodyka Bliskiego Wschodu. Wyrazistymi cechami wszystkich utworów są liryka i minimalizm. Autor deklaruje, że jego utwory służyć mają wspólnemu śpiewaniu wierszy polskich poetów.

Strugowi, śpiewającemu i grającemu na akordeonie towarzyszyć będą: Szczepan Pospieszalski na trąbce, Michał Żak na klarnecie, Max Mucha na kontrabasie, Mateusz Kowalski na mandolinie, Hipolit Woźniak na cytarze i Wojciech Lubertowicz na instrumentach perkusyjnych.

Kurator cyklu Miron Zajfert

22 września 2018, godz. 19:00

Bemowskie Centrum Kultury, ul. Górczewska 201

15/20 zł

FB-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.