Finisaż wystawy Kolor życia. Frida Kahlo

FRIDA KAHLO w Łazienkach Królewskich

To już ostatni moment na zwiedzenie wystawy „Kolor życia. Frda Kahlo”. Z tej okazji zapraszamy Was do udziału w wydarzeniach finisażu wystawy. W programie wiele ciekawych wydarzeń, w tym: kino letnie, oprowadzania edukatorskie, opowieści dla dzieci. Przedłużamy również godziny otwarcia wystawy.

Godziny otwarcia wystawy podczas finisażu są następujące:

  • 1 września w godz. 10.00-20.00 – wstęp wolny

  • 2 września w godz. 10.00-24.00 (kasa czynna do 22:30)

  • 3 września w godz. 10.00-21.00.

Wstęp: 1 września – bezpłatnie, 2 i 3 września: 30 zł – bilet normalny, 15 zł – ulgowy, 20 zł – dorośli z Kartą Dużej Rodziny.
Bilety można nabyć w kasie i biletomacie w Podchorążówce.
Kasa Główna kończy pracę 1,5h przed zamknięciem.
Ostatnie wejście na wystawę pół godziny przed zamknięciem

1 WRZEŚNIA 2023

𝗞𝗶𝗻𝗼 𝗹𝗲𝘁𝗻𝗶𝗲: „𝗙𝗿𝗶𝗱𝗮”, 20.30, dziedziniec Stajni Kubickiego
Film biograficzny opowiadający o życiu legendarnej malarki Fridy Kahlo. Ukazujący jej cierpienie, walkę, wiarę i miłość, a także burzliwy związek z mężem i mentorem, Diego Riverą.

2 WRZEŚNIA 2023

𝗢𝗽𝗿𝗼𝘄𝗮𝗱𝘇𝗮𝗻𝗶𝗲 𝗽𝗼 𝘄𝘆𝘀𝘁𝗮𝘄𝗶𝗲 „𝗞𝗼𝗹𝗼𝗿 𝘇̇𝘆𝗰𝗶𝗮. 𝗙𝗿𝗶𝗱𝗮 𝗞𝗮𝗵𝗹𝗼”, 16.00, Podchorążówka
Wstęp: 30 zł – bilet normalny, 15 zł – ulgowy (bilety dostępne wyłącznie w kasie w Podchorążówce na tydzień przed terminem wydarzenia)
Muzealni edukatorzy opowiedzą o życiu i twórczości Fridy Kahlo, w oparciu o prezentowane na wystawie „Kolor życia. Frida Kahlo” prace meksykańskiej malarki.

𝗞𝗼𝗻𝗰𝗲𝗿𝘁 𝗠𝗮𝗿𝗶𝗮𝗰𝗵𝗶𝘀, 16.00, teren przy Podchorążówce (w przypadku niepogody – Sala Balowa Pałacu na Wyspie)
Wstęp: bezpłatny
Mariachis Los Amigos to zespół, który powstał w 1998 r. w Polsce, by propagować i podtrzymywać tradycje muzyki meksykańskiej, i nie tylko. W swoim repertuarze ma bowiem rytmy z całej Ameryki Łacińskiej. Zespół występuje w składzie: Gabriel Hernández Rizo (vihuela, gitara, wokal), Jesús Estrada Guzmán (guitarrón), Michał Osmycki (skrzypce, wokal).

„𝗡𝗼𝗰𝗻𝗲 𝗼𝗽𝗼𝘄𝗶𝗲𝘀́𝗰𝗶” – 𝘄𝘆𝗱𝗮𝗿𝘇𝗲𝗻𝗶𝗲 𝗱𝗹𝗮 𝗿𝗼𝗱𝘇𝗶𝗻 🇲🇽, 18.00, Stara Kordegarda
Wstęp: 30 zł – dziecko plus opiekun, 10 zł – kolejne dziecko; bilety do nabycia w muzealnych kasach, zapisy: rezerwacje@lazienki-krolewskie.pl
Wieczorne spotkanie z kulturą Meksyku, dalekiego kraju pełnego ludowych opowieści i wierzeń, tradycji, kontrastów i kolorów. Poprzez pieśni i opowieści zapoznamy się z wybranymi elementami twórczości Fridy Kahlo, meksykańskim patrzeniem na zaświat i Catrinę.

3 WRZEŚNIA 2023

„𝗞𝗿𝗼́𝗹𝗲𝘄𝘀𝗸𝗮 𝘄𝘆𝗺𝗶𝗮𝗻𝗮 𝗿𝗼𝘀́𝗹𝗶𝗻”, 11.00-14.00, Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni

Wstęp: 1 zł (bilety do nabycia w muzealnych kasach)
Poznamy rośliny Meksyku – sukulenty i kaktusy. Wymienimy się egzotycznymi okazami i zasięgniemy porad eksperta, jak je uprawiać. Więcej o wydarzeniu: https://fb.me/e/199BgOBqV
𝗢𝗽𝗿𝗼𝘄𝗮𝗱𝘇𝗮𝗻𝗶𝗲 𝗽𝗼 𝘄𝘆𝘀𝘁𝗮𝘄𝗶𝗲 „𝗞𝗼𝗹𝗼𝗿 𝘇̇𝘆𝗰𝗶𝗮. 𝗙𝗿𝗶𝗱𝗮 𝗞𝗮𝗵𝗹𝗼”, 14.00, Podchorążówka

Wstęp: 30 zł – bilet normalny, 15 zł – ulgowy (bilety dostępne wyłącznie w kasie w Podchorążówce na tydzień przed terminem wydarzenia)
Muzealni edukatorzy opowiedzą o życiu i twórczości Fridy Kahlo, w oparciu o prezentowane na wystawie „Kolor życia. Frida Kahlo” prace meksykańskiej malarki.

𝗞𝗼𝗻𝗰𝗲𝗿𝘁 𝘄 𝗟𝗮 𝗖𝗮𝘀𝗮 𝗔𝘇𝘂𝗹, 18.30-21.15, przy Podchorążówce
Wstęp: bezpłatny
Wystąpią pracownicy Muzeum Narodowego w Krakowie. W programie m.in. rytmy z Ameryki Łacińskiej.

FB-klik


Przeczytaj też:

Wydarzenia w Warszawie weekend – klik
Wydarzenia w Warszawie w tym miesiącu – klik
Reklama