Festiwal Przenikania Warszawa

Festiwal Przenikania jest inicjatywą realizowaną przez warszawski kolektyw Dziedziniec Kulturalny Jerozolimskie 107.

Pomysłodawcą jest Wojciech Brewka, który kilka lat temu porzucił zawód prawnika, aby oddać się swojej największej pasji – malarstwu. Niespełna dwa lata temu artysta stworzył w Warszawie galerię officyna art & design. – W wieczór poprzedzający pierwszy dzień 2015 roku zdecydowałem, że otworzę w nowym roku miejsce przyjazne młodym twórcom, do którego każdy będzie mógł zawsze wpaść, by bez kompleksów porozmawiać o sztuce – mówi. Wojciech Brewka to człowiek pełen pomysłów – z jego inicjatywy powstał Dziedziniec Kulturalny Jerozolimskie 107, w ramach którego postanowił, razem z firmami i organizacjami mieszczącymi się pod tym samym adresem, zorganizować w tym roku w Warszawie Festiwal Przenikania i zaprosić Was na nasze wydarzenie.

Festiwal odbędzie się w dniach 20-21 maja 2017 roku. Impreza ma na celu przybliżenie uczestnikom wydarzenia zjawiska przenikania się różnych dziedzin sztuki, życia i kultur. Pokażemy też, jak sztuka przenika do naszej codzienności.

Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny – dzięki temu damy możliwość uczestnictwa w naszym festiwalu jak największej grupie odbiorców.

Festiwal Przenikania zbiera środki na pokrycie kosztyów sprzętu, materiałów i występów artystycznych.

Odnośnik do wsparcia na Polak Potrafi – klik

Podczas wydarzenia chcemy pokazać, jak różne elementy sztuki, m in. malarstwo, fotografia, sztuka ulicy, muzyka, teatr, wzornictwo przemysłowe, kulinaria, przenikają do życia codziennego. Aktywne włączenie osób odwiedzających Festiwal w działania artystyczne pokaże, że każdy z nas może uczestniczyć w tym procesie.

Festiwal potrwa dwa dni, podczas których połączymy w jedno spójne wydarzenie szereg wystaw, koncertów, pokazów filmowych, warsztatów, artystycznych performance’ów, a także targ jedzeniowy. Wielką atrakcją wydarzenia będzie ŻYWY OBRAZ, jaki zainstalujemy w galerii officyna art & design.

Wystawa zbiorowa pod hasłem „Przenikania“, którą planujemy na sobotę 20 maja, jest wpisana do programu warszawskiej Nocy Muzeów 2017.

Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, że nasz projekt osiągnął sukces w przeciągu zaledwie trzech dni! Dzięki temu mamy fundusze na podstawowe potrzeby, takie jak wynajęcie sceny i nagłośnienia, a także innych potrzebnych sprzętów, ubezpieczenie imprezy czy wynajęcie ochrony. Jak się pewnie domyślacie, jest to kropla w morzu potrzeb, dlatego projekt na Polakpotrafi.pl trwa, a my wciąż liczymy na Wasze wsparcie. Za kolejne uzbierane pieniądze opłacimy występujących dla nas na scenie artystów oraz zakupimy niezbędne materiały do budowy instalacji artystycznych.

Z góry dziękujemy za wsparcie – pamiętajcie, że dla nas liczy się każda wpłacona złotówka. Zapraszamy również na nasz festiwal – mam nadzieję, że każdy z Was będzie się u nas czuł i bawił jak najlepiej. Na to liczymy!

Jeśli chcecie się z nami skontaktować lub spotkać, zapraszamy! Dziedziniec Kulturalny Aleje Jerozolimskie 107 znajduje się w centrum Warszawy, przy pl. Starynkiewicza. Projekt koordynują osoby związane z galerią sztuki officyna art & design, mieszczącą się na Dziedzińcu. Zachęcamy Was do odwiedzin!

Odnośnik do wsparcia na Polak Potrafi – klik

źródło: materiały organizatora

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.