Ekologiczna Noc Muzeów z MPO Warszawa

Noc Muzeów z MPO

Warsztaty prawidłowej segregacji odpadów, historyczne i nowoczesne pojazdy komunalne, wymiana elektrośmieci na sadzonki czy wystawa unikatowych fotografii – Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie bierze udział w tegorocznej Nocy Muzeów i zaprasza mieszkańców na spotkanie w jednej ze swoich lokalizacji przy ul. Tatarskiej 2/4.

13 maja 2023 roku odbędzie się XIX edycja Nocy Muzeów. Warszawskie wydarzenie współtworzy ponad 270 placówek. Ponad 40 z nich uczestniczy w inicjatywie po raz pierwszy. Wśród nich jest także Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie.

– Na cały dzień otwieramy jedną z naszych kluczowych lokalizacji. Przy Tatarskiej znajduje się baza transportowa, ale również Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, który skupi atrakcje MPO podczas tegorocznej Nocy Muzeów – mówi Kuba Turowicz z zespołu prasowego MPO Warszawa.

Ekologiczna Noc Muzeów z MPO

W godz. 09:00 – 22:00 goszczący w PSZOK-u przy ul. Tatarskiej 2/4 mogą wziąć udział w warsztatach poprawnej segregacji odpadów komunalnych „Mini wysypisko”. Fanów motoryzacji z pewnością zainteresuje prawdziwa perełka w postaci odrestaurowanego Mercedesa „Kurzhaubera” z 1968 roku oraz nowoczesne śmieciarki, w których będzie można się rozsiąść i przetestować ich wszystkie mechanizmy. Poza tym przygotowana została wystawa fotograficzna, która przedstawia śmieciarki z blisko 100-letniej historii MPO Warszawa. Więcej o Nocy Muzeów z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania na stronie wydarzenia.

– Prezentacja historii MPO to jedno. Zależy nam również na promowaniu proekologicznych postaw. Przez cały dzień będziemy rozdawać mieszkańcom dziesięciopaki biodegradowalnych toreb na odpady bio oraz przyjmować odpady trudne i kłopotliwe w PSZOK-u – dodaje Kuba Turowicz.

Elektroodpady wymień na sadzonki roślin

W ramach wydarzenia odbędzie się też kolejna edycja popularnej akcji m.st. Warszawy pn. „Ekopoukładani”. Inicjatywa polega na tym, że dostarczone do PSZOK-u elektroodpady będzie można wymienić na sadzonki roślin (m.in. lawendy, tymianku, melisy czy niebieskiej trawy). Akcja potrwa w godz. 09:00 – 17:00. Szczegóły na stronie Warszawa 19115.

Mieszkańcy Warszawy będą mogli wymienić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz baterie na sadzonkę. Miasto zachęca do przekazania elektroodpadów rozdając rośliny.

Gdzie i kiedy?

Tegoroczna edycja Ekopoukładanych będzie organizowana w różnych lokalizacjach, zawsze w sobotę w terminach:

  • 13 maja – PSZOK na Woli, ul. Tatarska 2/4, od godziny 9:00 do 17:00,
  • 20 maja –Urząd Dzielnicy Praga Południe, ul. Grochowska 274, od godziny 9:00 do 15:00,
  • 3 czerwca – Targ Śniadaniowy, skwer przy ul. Śmiałej/Al. Wojska Polskiego, od godziny 9:00 do 15:00.

Zasady akcji Ekopoukładani

Przelicznik elektroodpadów na kupony:

  • mały sprzęt (np. suszarka, mikser) = 1 KUPON,
  • średni sprzęt (np. mikrofala, telewizor, odkurzacz, komputer) = 2 KUPONY,
  • duży sprzęt (np. lodówka, pralka) = 3 KUPONY,
  • baterie 20 szt. = 1 KUPON.

Kable nie podlegają wymianie na kupony.

Maksymalnie 7 kuponów na osobę.

1 KUPON  =  1 sadzonka

Więcej szczegółów znajduje się w Regulaminie.

źródło: materiały prasowe


Przeczytaj też:

Wydarzenia w weekend – klik
Reklama