Dzienny Dom Opieki Medycznej przy ul. Begonii 10

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Dzienny Dom Opieki Medycznej przy ul. Begonii 10.

Codzienna rehabilitacja, wsparcie lekarzy rodzinnych, geriatrów, dietetyków i rehabilitantów, szkolenia dla rodzin chorych warszawiaków. To oferta nowego Dziennego Domu Opieki Medycznej przy ul. Begonii 10, który rozpoczął przyjmowanie pacjentów.

To bardzo innowacyjne miejsce i potrzebne uzupełnienie usług medycznych dla naszych starszych lub niepełnosprawnych mieszkańców między świadczeniami przychodni a szpitala. Zadaniem specjalistów w Dziennym Domu Opieki Medycznej jest przygotowanie osoby do powrotu do zdrowia lub pomoc oraz przeszkolenie rodziny, jak opiekować się chorym – mówił Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy podczas otwarcia placówki.

Dzienny Dom Opieki Medycznej powstał w ramach Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Wawer. W placówce pacjenci będą korzystać z terapii zajęciowej, opieki pielęgniarskiej, doradztwa, usprawnień ruchowych w warunkach zbliżonych do domowych, a ich rodziny i opiekunowie dowiedzą się, jak kontynuować opiekę. Placówka jest dedykowana pacjentom niesamodzielnym, przede wszystkim starszym osobom. Codziennie będzie z niego korzystało 25 osób w trakcie dwumiesięcznego turnusu. DDOM działa od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 – 17.00. Zapisy już się rozpoczęły. Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych na blisko 2 mln zł.

Więcej informacji dla osób zainteresowanych skorzystaniem z usług Dziennego Domu Opieki Medycznej jest tutaj

źródło: UM Warszawa / fot. E. Lach

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.