Dzień Skandynawski 2017

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Dzień Skandynawski 2017

10 czerwca 2017 roku w Warszawie na Skwerze Hoovera przy ul. Krakowskie Przedmieście odbędzie się piąta edycja rodzinnej imprezy plenerowej „Dzień Skandynawski”, organizowanej przez magazyn „Podróże”. Patronat honorowy objęły Ambasady Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji oraz Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza.

Program imprezy:

11.00-19.00

Strefa namiotowa – prezentacja firm skandynawskich oraz oferty turystycznej związanej ze Skandynawią

Strefa rowerowa (próba wspólnego pokonania dystansu z Gdyni do Kopenhagi na dwóch rowerach stacjonarnych)

Namiot Wikingów – prezentacja różnych aktywności związanych z życiem codziennym: wyrobów ceramicznych, z dzianiny, kości, drewna, a także kuchni, potraw i uzbrojenia

Namiot Eko – konkursy i zabawy związane z ekologią, udzielanie informacji na tematy związane z recyklingiem przez ekspertów ze Stena Recycling

Wielkie budowanie z klocków Lego

Wystawy (fiński design, fińska architektura, wyprawa Andreego)

Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami – m.in. vouchery na rejsy promami

11.00 występ chóru Pippi Band

11.30 Uroczyste otwarcie z udziałem Ambasadorów Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji oraz symboliczne uczczenie jubileuszu 100-lecia niepodległości Finlandii

11.45 Pokazy walk wikingów w wykonaniu „Drużyny Najemnej Dziki Bez”

12.15 Aktywna zabawa z Polferries

13.00 Spotkanie z Edytą Jungowską – czytanie fragmentów książki o przygodach Detektywa Blomkvista autorstwa Astrid Lindgren

13.30 Pokazy walk wikingów w wykonaniu „Drużyny Najemnej Dziki Bez”

14.15 Aktywna zabawa z Polferries

15.00 Teatr Baj z fragmentami najnowszej premiery pt. „Grzeczna” w reż. Marii Żynel na podstawie książki Gro Dahle

16.00 Gość specjalny Bea Uusma – spotkanie z autorką książki „Ekspedycja”, szwedzką lekarką i ilustratorką, która pod wpływem impulsu, przez 15 lat zgłębaiła szczegóły dotyczące wyprawy balonowej Andreego na biegun północny z roku 1897 i tajemnicę śmierci jej uczestników

16.15 Turniej w grę Mölkky

16.15 Aktywna zabawa z Polferries

17.15 Fińskie zawody w noszeniu żon – główna nagroda dla zwycięskiej pary to rejs promem UNITY LINE z Polski do Skandynawii

17.30 Aktywna zabawa z Polferries

18.10 występ zespołu Hiipivät kissat

19.00 występ Joanny Dzido z zespołem – skandynawskie covery muzyki pop

20.00 Zakończenie imprezy


Opis Atrakcji dla dzieci.

Imprezę na scenie zainauguruje występ chóru Pippi Band z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 105. W chórze śpiewają uczniowie od 6. do 13. roku życia i najlepiej czują się w repertuarze dziecięcym. Chętnie uczą się piosenek w różnych językach, a największe wyzwanie stanowi dla nich język szwedzki.

Tradycyjnie od godz. 11.00 przy namiocie LEGO rozpocznie się wielkie budowanie – przez cały dzień dzieci będą mogły dołożyć klocek do wspólnej konstrukcji, z której powstanie figura 3D.

Ponadto dzieci wraz z rodzicami będą mogły przez cały dzień brać udział w warsztatach, grach i zabawach przygotowanych przez ekspertów z firmy Stena Recycling.

O godz. 11.45, zaraz po uroczystym otwarciu z udziałem przedstawicieli skandynawskich Ambasad, będzie można podziwiać pokazy walk wikingów w wykonaniu „Drużyny Najemnej Dziki Bez”, która również jako grupa rekonstrukcyjna będzie przez cały dzień w specjalnym namiocie przedstawiać życie codzienne obozu wikingów.

Oczywiście w trakcie „Dnia Skandynawskiego” dzieci będą mogły wielokrotnie spotkać słynne Muminki, a o godz. 13.00 Edytę Jungowską, która od lat wydaje czytane przez siebie audiobooki z literaturą skandynawską.

O godz. 15.00 Teatr Baj zaprasza na wspólną zabawę z fragmentami najnowszej premiery pt. „Grzeczna” w reż. Marii Żynel na podstawie książki Gro Dahle.

Na zakończenie bloku dziecięcego odbędzie się turniej w fińską grę Mölkky.

Przez cały dzień również w namiotach Partnerów imprezy zlokalizowanych przy ul. Krakowskie Przedmieście dostępnych będzie mnóstwo konkursów i atrakcji dla najmłodszych.

i dla trochę starszych

Dorośli będą mogli zaznajomić się z atrakcjami turystycznymi i ofertami wycieczek do krajów Północy. A przy okazji warto będzie również wziąć udział w licznych konkursach, w których można będzie wygrać atrakcyjne nagrody.

Chętni, stawiający na zdrowy tryb życia, będą mieli okazję spróbować swych sił na specjalnych rowerach treningowych, na których przez cały dzień będzie podjęta próba wspólnego pokonania dystansu z Polski do Skandynawii, tańcząc zumbę oraz startując w fińskich zawodach w noszeniu żon. W tej ostatniej konkurencji do wygrania będą vouchery na rejs promem do Skandynawii.

O godz. 16.00 imprezę odwiedzi gość specjalny „Dnia Skandynawskiego” – Bea Uusma – szwedzka lekarka i ilustratorka, autorka książki „Ekspedycja. Historia mojej miłości”, która pod wpływem impulsu, przez 15 lat zgłębiała szczegóły dotyczące wyprawy balonowej Andreego na biegun północny z roku 1897 i tajemnicę śmierci jej uczestników.

Jak zwykle nie zabraknie muzyki skandynawskiej. O godz. 18.00 wystąpi Hiipivät Kissat – zespół założony przez Fina Jukkę Kiljunena. Na zakończenie covery skandynawskich przebojów muzyki pop wykona Joanna Dzido z zespołem.

Patroni honorowi: Ambasady Danii, Finlandii, Norwegii, Szwecji, Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza


Dzień Skandynawski 10 czerwca 2017 (sobota), godz.11.00-20.00

Warszawa, Skwer Hoovera przy ul. Krakowskie Przedmieście

WSTĘP WOLNY

źródło: materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.