Dzień Kobiet na Ludowo

W niedzielę, 7 marca o godzinie 16.00 Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi zaprasza – nie tylko Panie – na koncert zespołu Hoboud. Impreza będzie kontynuacją ubiegłorocznego „Dnia Kobiet na Ludowo”.

Zespół Hoboud gra tzw. muzykę świata, sięga do różnorodnych korzeni i nowoczesnych wizji muzycznych, skupiając się jednak przede wszystkim na Polsce i z niej czerpiąc inspiracje. W efekcie dostajemy wspaniałe folkowo-rockowe brzmienie. Pieśni śpiewane są w niemal zapomnianej, oryginalnej gwarze warmińskiej, odtworzonej dzięki współpracy z rodowitym Warmiakiem Edwardem Cyfusem. Zespół powstał w 2008 w Olsztynie. Już rok później został nagrodzony w plebiscycie na Folkowy Fonogram Roku („Wskrzeszenie Hobouda”) oraz w konkursie Polskiego Radia – Nowa Tradycja. Hoboud to stwór synkretyczny, stworzony na potrzebę zespołu w roku 2008, a inspirację zaczerpnięto od postaci istniejących w ludowych podaniach z terenu Warmii, Mazur i Powiśla.

Koncert odbędzie się w ramach projektu NIKiDW pn. Kultura Na Ludowo #Wspieram, którego celem jest promocja twórców ludowych w dobie koronawirusa.

Ważne informacje: W związku z epidemią koronawirusa nie jesteśmy w stanie przewidzieć jakie obostrzenia będą obowiązywały w terminie koncertu. Dlatego przygotujemy się do zorganizowania wydarzenia w trzech wariantach:

1. Koncert, wzorem ubiegłego roku, odbędzie się przed Instytutem,

2. Zespół Hoboud wystąpi na tarasie Instytutu, gdzie zostanie zaproszona zgodna z przepisami epidemicznymi, liczba publiczności,

3. W przypadku największych ograniczeń, przeprowadzimy streaming koncertu „na żywo”, który odbędzie się w Sali Odczytowej wewnątrz budynku Instytutu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.