Dzień Dziecka w Królestwie króla Maciusia

Dzień Dziecka w Królestwie króla Maciusia

Nieustraszony Król Maciuś wzywa swoich rycerzy na walne zebranie z okazji Dnia Dziecka. A kim będą jego dzielni wojowie?

Zapraszamy dzieci i opiekunów do wspólnej zabawy w rycerzy i rycerki! Młodzi gracze będą mogli stanąć w szranki i zdecydować o tym, jaki powinien być rycerz króla Maciusia.

Spotykamy się online:

  • 31 maja (niedziela), od godz. 11.00 (rodzinny Dzień Dziecka)
  • 1 czerwca (poniedziałek), od godz. 11.00 (przedszkola i klasy)

Aby rozpocząć grę, wystarczy wejść w niezwykły, bajkowy świat stworzony na stronie internetowej  www.dziendziecka.polin.pl (dostępna już wkrótce). Wybierzcie własną ścieżkę, albo sprawdzicie wszystkie cztery trasy.

Rycerze i rycerki wyruszają w podróż po krainie Maciusia i wykonują zadania związane z jedną z czterech specjalizacji – majsterkują i tworzą, robią eksperymenty i biorą udział w quizach i grach, podróżują także do Muzeum POLIN. Dzięki nim dowiedzą się, co to oznacza być najlepszym rycerzem króla. Wykonując zadania gracze otrzymują nagrody, odznaki oraz fragmenty do ozdoby zamku, który będą mogli wznieść dla swojego bohatera pod koniec gry.

Za pośrednictwem strony otrzymacie materiały oraz instrukcje do zadań i podpowiedzi do zabawy – filmiki instruktażowe, zadania quizowe, ilustracje do druku lub odrysowywania, a także nagrania audio. Zabawa potrwa 3 godziny.

O godz. 15.00 Muzeum POLIN i Nowy Teatr w Warszawie zapraszają wszystkich chętnych na premierę online sztuki „Piotruś Pan”.

Spektakl można bezpłatnie obejrzeć na stronie: www.polin.pl oraz nowyteatr.org/pl

„Piotruś Pan” w reż. Łukasza Kosa
Ta opowieść może rozpocząć się w każdym dziecięcym pokoju. Jeżeli pomyślicie, że rozpoczęła się właśnie w waszym domu, nie pomylicie się. To historia mam, które wśród pocałunków przechowywanych w szkatułkach, mają takie, których nie podarują nigdy nikomu, nawet wam. I zaciekłych piratów, których myśli uciekają i spacerują po murawie dawno minionych boisk. Ale przede wszystkim to wasza historia. Podróży do Nigdylandii.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.