Dziady – Noc Druga. Teatr Wierszalin

Teatr Wierszalin zaprezentuje Pokaz Mistrzowski podczas XX edycji Festiwalu Teatrów Niezależnych GARDEROBA. „Dziady – noc druga”.

Twórcy:
Inscenizacja i reżyseria: Piotr Tomaszuk
Scenografia: Mateusz Kasprzak
Muzyka: Jacek Hałas
Wykonanie partii instrumentalnych: Adrian Jakuć-Łukaszewicz, Piotr Tomaszuk
Zdjęcia:Wojciech Ziemski

Obsada:
W roli Konrada Rafał Gąsowski
W rolach współwięźniów:
Dariusz Matys – ksiądz Piotr, Senator
Monika Kwiatkowska – Pani Rollinson
Sylwia Nowak/Katarzyna Wolak – Ewa
Barłomiej Olszewski – Diabeł
Vitalij Kuprianov/Adam Milewski – Diabeł
W roli Guślarza Piotr Tomaszuk

22 marca 2019, godz. 20:00
scena van Gogha 1
Bilety: 40 zł/N, 30 zł/U

Po spektaklu o godz. 21:30 zapraszamy na otwartą dyskusję i spotkanie z twórcami.
„Siła romantyków. Powrót Dziadów na współczesną scenę”
moderator: dr hab. Jacek Kopciński (Instytut Badań Literackich Państwowej Akademii Nauk), goście: dr Maria Makaruk (Instytut Literatury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego), Piotr Tomaszuk (Teatr Wierszalin), Rafał Gąsowski (Teatr Wierszalin)

„Przeczytać Mickiewicza – to jedno. Zrozumieć Mickiewicza – to drugie. Ale usłyszeć Mickiewicza, to coś jeszcze zupełnie innego. Osobiście, po dwóch latach spędzonych na pracy nad „Dziadami”, mam wrażenie, że są one wielką partyturą. Ta muzyka ukryta jest w słowach, to requiem dedykowane męczennikom „narodowej sprawy„”
Piotr Tomaszuk

„Teatr Wierszalin” w Supraślu jest Samorządową Wojewódzką Instytucją Kultury współprowadzoną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, która porównywana jest przez krytykę do największych zjawisk teatralnych, takich jak “Teatr Laboratorium” Jerzego Grotowskiego czy “Cricot 2” Tadeusza Kantora.
Fascynacja dziedzictwem kulturowym pogranicza europejskiej cywilizacji ukształtowała zarówno charakterystyczną estetykę tego teatru, jak i jego światopoglądową perspektywę.
Oblicze teatru cechuje niezwykła prostota, spektakle nasycone są muzyką i śpiewem, drewniane rzeźby, figury i maski współistnieją z żywymi aktorami.

Wydarzenie objęte jest akcją WYCHODZĘ Z RODZICAMI, podczas którego animatorzy zapewniają opiekę na dziećmi w wieku 3-8 lat. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: kasa@bok.waw.pl lub pod numerem telefonu (22) 300 48 00 wewn. 1.
Zapisy do 15 marca

Patronami medialnymi XX edycji Festiwalu Teatrów Niezależnych GARDEROBA są: e-teatr.pl, TVP Kultura, Radio dla Ciebie, tuBialoleka, Kultura na co dzień.

FB-klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.