Dlaczego warto wypróbować loty w tunelu aerodynamicznym w Warszawie?

Nie wiesz, co robić w weekend? Zarezerwuj lot w tunelu aerodynamicznym! To gwarancja niezapomnianych emocji – w naprawdę niskiej cenie!

Loty w tunelach aerodynamicznych zagościły także w Polsce. Obiekty jak tunel aerodynamiczny można zobaczyć dzisiaj w największych miastach w kraju, między innymi w Warszawie. Czym dokładnie są tunele aerodynamiczne i do czego służą? Warto sprawdzić, ponieważ skorzystanie z takiej oferty to jedna z najpopularniejszych rozrywek gwarantujących adrenalinę na najwyższym poziomie.

Tunel aerodynamiczny – swobodne spadanie bez spadochronu

Zazwyczaj tunel aerodynamiczny kojarzy się jako miejsce, w którym testuje się aerodynamikę różnych obiektów. Zawiera specjalne wentylatory, które rozpędzają wtedy powietrze do znacznych prędkości. Jednak tunel aerodynamiczny może być wykorzystany także na inne sposoby – gdy zostanie ustawiony pionowo i wyposażony w odpowiednie zabezpieczenia, staje się doskonałym miejscem do imitowania warunków swobodnego padania bez spadochronu.

Pionowe tunele aerodynamiczne są dzisiaj bardzo popularne jako miejsce dobrej zabawy, ale również ćwiczeń przez osoby biorące udział w szkoleniach spadochronowych. Znajdujące się w nich wentylatory rozpędzają się do ponad 300 km/h, więc osoba, która stoi w takim tunelu, może podnieść się w górę. Efekt latania jest wtedy bardzo podobny do swobodnego spadania podczas skoku spadochronowego.

 

Lot w aerotunelu – 3 minuty niezapomnianych emocji

Dzisiaj tunel aerodynamiczny może być odwiedzony niemalże przez każdego, kto chciałby przeżyć jedyną w swoim rodzaju przygodę. Loty w tunelach aerodynamicznych nie wymagają żadnego specjalnego przygotowania, na przykład badan lekarskich czy treningów.

Aby skoczyć, na początku trzeba wykonać rezerwację. To możliwe za pośrednictwem internetu. W Warszawie, gdzie działa tunel aerodynamiczny Profly. Dla początkujących polecany jest lot trwający 3 minuty – można kupić go także w bardzo atrakcyjnej cenie 259 zł.

Po rezerwacji skoku i jego opłaceniu na swój adres e-mailowy otrzymuje się dokładnie informacje o tym, jak przygotować się do tego wyzwania. Do tunelu należy przybyć z wyprzedzeniem, a także ubrać się w luźne, sportowe ubrania i założyć sznurowane buty.

Na miejscu uczestnicy na początku otrzymują kombinezon oraz kask z goglami. Także dostają zatyczki do uszu, ponieważ w tunelu panuje spory hałas wywołany przez pędzące strugi powietrza. Potem ma miejsce krótkie szkolenie z instruktorem, z którym będzie się potem latało w tunelu. Instruktor dokładnie pokazuje, jaką pozycję należy wtedy przyjmować, aby samemu utrzymywać się w powietrzu.

Po tych wstępnych przygotowaniach uczestnicy mogą przejść do przedsionka tunelu, a potem kolejno wchodzą do środka wraz z instruktorem. 3-minutowy lot dzielony jest na dwie części po 1,5 minuty każda. Wydaje się mało, ale tak naprawdę każda sekunda jest ekscytująca!

Tunel aerodynamiczny jest przeszklony, dlatego można także robić zdjęcia i filmy latających w nim osób. Wobec tego rodzina czy znajomi mogą wtedy udokumentować niesamowitą przygodę.

Lot w tunelu aerodynamicznym – także jako pomysł na prezent

A może poszukujesz ciekawego pomysłu na prezent dla bliskiej osoby? Możesz także podarować jej lot w tunelu aerodynamicznym. W tym celu najlepiej wybrać voucher upominkowy – to zaproszenie pozwalające na wybór terminu lotu samodzielnie.

Lot może być kapitalnym pomysłem na urodziny, Dzień Chłopaka, wieczór kawalerski albo panieński czy też na wesele. Każda okazja jest dobra, aby podarować taki niesamowity prezent!

Gdy zatem szukasz pomysłu na wolny dzień, lubisz buzującą adrenalinę, a także szukasz pomysłu na upominek, który będzie jedyny w swoim rodzaju, skorzystaj z lotów w tunelu aerodynamicznym. Działający w Warszawie tunel aerodynamiczny Profly jest gwarancją niezapomnianych emocji dla każdego – mogą latać w nim nie tylko dorośli, ale również dzieci i młodzież. To kapitalna propozycja dla każdego, by przeżyć niesamowitą przygodę!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.