Darmowy Listopad w Łazienkach Królewskich 2023

Zapraszamy do Muzeum Łazienki Królewskie w ramach akcji „Darmowy listopad”.

Od 2 do 30 listopada 2023 roku – Bezpłatny wstęp na wystawy stałe.

W listopadzie obowiązuje bezpłatny wstęp na wszystkie wystawy stałe w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Wystawy stałe znajdują się w:

  • Pałacu na Wyspie
  • Starej Oranżerii i Teatrze Królewskim
  • Pałacu Myślewickim
  • Stajniach Kubickiego
  • Koszarach Kantonistów

Opisy wystaw stałych dostępne są na stronie internetowej Muzeum Łazienki Królewskie oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa.

Dodatkowo w dniach 9, 16, 23, 30 listopada w godz. 16.00-17.00 odbędą się również bezpłatne oprowadzania edukatorskie po wystawach stałych w Pałacu na Wyspie, Starej Oranżerii oraz Pałacu Myślewickim.

Bezpłatny wstęp na wystawy czasowe

W listopadzie można skorzystać także z bezpłatnego wstępu na wszystkie wystawy czasowe w Łazienkach Królewskich:

  • „Mattia Preti. Odkrywając barokowe tajemnice Malty” w Podchorążówce

Opis wystawy: https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/wydarzenia/mattia-preti-odkrywajac-barokowe-tajemnice-malty

  • „Obietnica szczęścia. Maria Papa Rostkowska” w Starej Oranżerii

Opis wystawy: https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/wydarzenia/obietnica-szczescia-maria-papa-rostkowska

Darmowe lekcje muzealne

Muzeum przygotowało również ofertę 100 darmowych lekcji muzealnych odbywających się w zabytkowych obiektach i historycznych ogrodach. Autorskie i kreatywne zajęcia, które poprowadzą wykwalifikowani, pełni pasji edukatorzy muzealni, pozwolą poznać historię XVIII-wiecznej rezydencji królewskiej oraz tutejszą faunę i florę.

Tematy zajęć wraz z ich opisem dostępne są na stronie internetowej Muzeum Łazienki Królewskie: https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/edukacja/programy-dla-przedszkoli-i-szkol

Termin: od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 15.00

Temat i dogodny termin można również rezerwować poprzez dostępny na stronie formularz,  telefonicznie ( 504 243 783) lub mailowo (rezerwacje@lazienki-krolewskie.pl).

Darmowe zajęcia edukacyjne w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych (grupy zorganizowane) do skorzystania z oferty 50 darmowych zajęć edukacyjnych o tematyce przyrodniczej i hippicznej. Ich uczestnicy nauczą się rozpoznawać pozostawiane przez różne gatunki zwierząt ślady. Dowiedzą się także, jakie gatunki zwierząt występują w polskich lasach, na łąkach i mokradłach oraz poznają ich zwyczaje. Zobaczą, jak ptaki opiekują się pisklętami i nauczą się odróżniać gniazdowniki od zagniazdowników. Poznają sposoby różnych gatunków na przetrwanie zimy. Dzieci i młodzież będą mogły także przenieść się w egzotyczne strony, by poznać zwyczaje zwierząt mieszkających na sawannie, w lasach tropikalnych i w rejonach arktycznych.

Osoby zainteresowane tematyką hippiczną posłuchają opowieści o czasach, gdy konie należały do codziennego krajobrazu Warszawy. Zobaczą, gdzie znajdował się hipodrom, poznają jego historię i obejrzą – eksponowane w Stajniach Kubickiego – pojazdy konne. Ponadto przekonają się jak dawniej starano się zapewnić komfort i bezpieczeństwo przejazdów. Damskie siodła z muzealnej kolekcji staną się pretekstem do zaprezentowania historii kobiecego jeździectwa. Najmłodsi natomiast posłuchają opowieści o koniu oraz jego potrzebach, dowiedzą się, jak należy obchodzić się z tym zwierzęciem, aby czerpać przyjemność z kontaktu z nim i zadbać o jego dobrostan.

Tematy zajęć wraz z ich opisem dostępne są na stronie internetowej Muzeum Łazienki Królewskie: https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/muzeum-lowiectwa-i-jezdziectwa-edukacja

Termin: od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 15.00.

Temat i dogodny termin można również rezerwować poprzez dostępny na stronie formularz,  telefonicznie (518 684 215) lub mailowo (RezerwacjeMLiJ@lazienki-krolewskie.pl).

Wydarzenie „Darmowy listopad w rezydencjach królewskich” realizowane jest dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Lista innych rezydencji biorących udział w akcji Darmowy Listopad – klik


Przeczytaj też:

Pokazy filmów VR – Wirtualny Teatr Historii – klik
Muzea za darmo Warszawa – klik
Wydarzenia w Warszawie weekend – klik
Wydarzenia w Warszawie w tym miesiącu – klik
Reklama