Czytelnia POLIN: Boniecki. Rozmowy o życiu

Czytelnia POLIN: Boniecki. Rozmowy o życiu.

Wydawnictwo Znak, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Klub „Tygodnika Powszechnego” w Warszawie mają przyjemność zaprosić na spotkanie wokół książki „Boniecki. Rozmowy o życiu”. W spotkaniu udział wezmą ks. Adam Boniecki oraz Anna Goc – autorka wywiadu rzeki z księdzem. Rozmowę poprowadzi Aleksandra Klich.

Najbardziej osobista książka księdza Adama Bonieckiego

Co ukształtowało księdza, którego słowa są dziś ważne dla tak wielu ludzi? Dlaczego nie przywiązuje wagi do rzeczy i miejsc? Kim są jego mistrzowie? Czego żałuje, co zrobiłby inaczej? Co nie podoba mu się w polskim Kościele?

Ksiądz Adam Boniecki w rozmowie z Anną Goc odsłania swoje życie i opowiada o doświadczeniach, które go formowały. Wraca pamięcią do czasów okupacji, powojennej biedy, początków kapłaństwa. Wspomina wydarzenia, które zmieniły wszystko: pożegnanie z ojcem w wieku dziesięciu lat, odebranie rodzinnego domu przez władzę ludową, znajomość z Janem Pawłem II, kolejne zadania powierzane mu przez papieża.

ANNA GOC – dziennikarka, redaktorka „Tygodnika Powszechnego”. Laureatka VI edycji Konkursu Stypendialnego im. Ryszarda Kapuścińskiego, nominowana do nagrody Grand Press w kategorii reportaż prasowy.

KS. ADAM BONIECKI – redaktor senior „Tygodnika Powszechnego”. Wcześniej: duszpasterz akademicki, redaktor naczelny polskiej edycji „L’Osservatore Romano”, przełożony generalny Zgromadzenia Księży Marianów.

Spotkanie odbędzie się 28 listopada w Audytorium Muzeum POLIN o godz. 18:00 w ramach cyklu Czytelnia POLIN.

Bezpłatne wejściówki na spotkanie z ks. Bonieckim dostępne będą w kasach Muzeum oraz internetowym systemie sprzedaży www.bilety.polin.pl od piątku, 23 listopada, od godziny 12:00
Streaming będzie dostępny na dwóch dodatkowych salach (bez konieczności rezerwacji)
Spotkanie można będzie śledzić przez internet na powszech.net/polin

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.