Czy jesteś skazany na etat w UK?

British union jack flag and Big Ben Clock Tower and Parliament house at city of Westminster in the background - UK votes to leave the EU, Brexit concept

Wiele osób które wyjechały do UK zadaje sobie to pytanie, pytanie to na ogół jest podszyte ogromnym rozczarowaniem, wielu osobom wydawało się że dobre wykształcenie w Polsce i doświadczenie zapewni pracę w swoim fachu w UK, niestety dla większości Polaków wyjeżdżających na Wyspy Brytyjskie rzeczywistość jest bardzo rozczarowująca.

Jak wyrwać się z pracy która nie daje satysfakcji, samorealizacji, szans na rozwój, nie mówiąc o kwestiach finansowych ?

Nie będę odkrywczy gdy powiem – własna działalność gospodarcza.

Nie ma nic lepszego niż własna choćby mała firma, własna firma daje nieprawdopodobną swobodę działania, brak szefa, szklanych sufitów, tyle ile wypracujesz tyle zarobisz.

Wiele osób które wypalone pracą na etacie, pracujących fizycznie podejmuje różne aktywności w UK, coraz większa liczba osób patrzy w kierunku handlu elektronicznego, sprzedaż własnych produktów lub produktów popularnych nabywanych za pośrednictwem hurtowni.

W UK niezmiennie od bardzo dawna dużym zainteresowaniem cieszy się rękodzieło, moda, ale taka unikalna (nie sieciowa) , więc jeśli masz pomysł, jakiś fach w ręku który pozwala ci cokolwiek wytwarzać warto się zainteresować przekuciem tego w biznes w UK i oferowanie swoich produktów Brytyjczykom za prawdziwe pieniądze.

Sklep internetowy UK to bardzo dobry rynek na to aby właśnie tam go uruchomić. Pomysłów na to co sprzedawać w sklepie internetowym w UK jest mnóstwo, generalnie potencjalną klientelę w UK możesz podzielić na dwie grupy – rdzenni Brytyjczycy i Polonia (innych imigrantów traktuję jak Brytyjczyków) , masz dwie możliwości, gdzie jak gdzie ale w UK po Stanach Zjednoczonych jest największa grupa Polonii na Świecie, wiele osób bagatelizuje ten fakt zapominając że jest to bardzo dobra grupa docelowa do sprzedawanych w sklepie internetowym produktów.

Polacy mieszkający w UK ze znacznie większym prawdopodobieństwem kupią coś w sklepie internetowym drugiego Polaka na wyspach niż u Brytyjczyka i takie są fakty ,wszystkie statystyki o tym świadczą. Jeśli jesteś w stanie zaoferować w swoim sklepie internetowym dobry produkt w konkurencyjnej cenie, będziesz miał stałą powiększającą się grupę odbiorców a twój sklep internetowy, wieść o nim będzie się rozchodziła po internecie w sposób viralowy, pocztą pantoflową.

Zyski ze swojego sklepu internetowego w UK skierowanego pod Polonię możesz maksymalizować w pewien prosty sposób, załóżmy że oferujesz w sklepie internetowym produkty które można nabywać cyklicznie, wystarczy zintegrować w nim funkcjonalność newslettera, poprosić każdego klienta który dokonał zakupu o rejestracje w zamian za mały rabat i już budujesz grupę stałych odbiorców.

Właściciele sklepów internetowych często nie wykorzystują tego potencjału, sklep internetowy i tak pozyskuje klientów, płacisz za reklamę, klient wchodzi, kupuje i wychodzi, naprawdę warto zachęcić go do tego aby zasubskrybował sklepowego newslettera z promocjami, ponieważ po pewnym czasie zbierania listy mailingowej w swoim sklepie internetowym urośnie ona do takich rozmiarów że może ci nie być potrzebna dodatkowa reklama, ponieważ rozesłanie newslettera 4 razy w miesiącu może ci wygenerować dziesiątki tysięcy funtów obrotu lub więcej.

Jak założyć sklep internetowy w UK – to bardzo proste, możesz skorzystać z ofert polskich firm informatycznych. Zastanawiając się nad uruchomieniem własnego sklepu internetowego w UK koniecznie zwróć na to uwagę firmie która będzie ci budowała sklep aby uruchomiła ci funkcjonalność newslettera.

Dla tych którzy chcą zarabiać nieco więcej, można taki sklep internetowy uruchomić wyłącznie targetując go na rdzennych Brytyjczyków, budowa sklepu internetowego w języku angielskim to dziś żaden problem dla polskich firm informatycznych, nie musisz płacić tysięcy funtów brytyjskiej firmie IT, możesz skorzystać z oferty polskiej, dostaniesz to samo tylko kilka razy taniej.

Budując sklep internetowy w UK pod Brytyjczyków masz o wiele większe pole do popisu ponieważ jest to znacznie większa grupa odbiorców, mało tego, z racji tego że twój sklep internetowy będzie w języku angielskim, możesz także włączyć sprzedaż globalną, to nic skomplikowanego, tym samym znacznie poszerzysz zasięg swojego sklepu internetowego o nowe grupy odbiorców wykraczające daleko poza UK.

Etat to nie wyrok – masz wybór , założenie własnej działalności w UK nie jest trudne, możesz rozpocząć nawet bez jej zakładania, ponieważ brytyjskie prawo podatkowe na to pozwala, możesz spróbować, jak biznes ze sklepem internetowym wypali – możesz zarejestrować firmę i wypłynąć na szersze wody.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.