Sztuka cyklinowania parkietów

Cyklinowanie parkietu Warszawa

Każdy kto miał w domu parkiet nie raz z pewnością zetknął się z koniecznością jego renowacji, jest ona od czasu do czasu po prostu niezbędna ponieważ drewno się rozsycha, niszczeje od przesuwanych po nim meblach, robią się dziury w parkiecie, lakier pęka coś się wyleje i parkiet idzie w górę , wszyscy to znamy, ci którzy mają parkiety w swoich domach.

Niby nic, po prostu zeszlifować powierzchnię parkietu, fachowo nazywa się to cyklinowanie podłóg Warszawa jest pełna tego typu ofert, firm jest mnóstwo kuszą cenami oraz terminami, ale cyklinowanie podłogi , uwierzcie mi nie jest aż tak prozaicznym zadaniem jak się wam wydaje i naprawdę nie warto zwracać uwagi na firmy które są gotowe wejść dziś lub jutro i to w promocyjnej cenie, ponieważ na moim przykładzie przekonasz się że nawet w przypadku zaprzyjaźnionych firm (a niestety nie sprawdzonych) trudno liczyć na jakąkolwiek jakość.

Na Polskim rynku wraz z otwarciem granicy przyjechało do nas bardzo dużo osób które szukają pracy w branży remontowej ,budowlanej, renowacyjnej, niby nic złego bo Polska gospodarka, my wszyscy tego potrzebujemy ponieważ w Polsce nie ma rąk do pracy fizycznej, każdy chce pracować przy biurku w Warszawskim korpo. 

Nie dalej jak 2 lata temu rozmawiałem z człowiekiem który układał mi podłogę, piękny dębowy parkiet ,układał mi podłogi ponad 20 lat temu, dziś ten człowiek ma 70 lat, przeszedł na emeryturę i nie podejmuje się już cyklinowania podłóg. Mam w domu kilka pomieszczeń z różnymi parkietami dębowymi i ten człowiek układał je wszystkie, cyklinował do tej pory także ale zakończył swoją działalność czego bardzo dziś żałuję.

Niestety z uwagi na to że przeszedł na emeryturę skorzystałem z okazji, znajomy, od słowa do słowa, wiedziałem że od dawna zajmuje się drewnem, układa podłogi, cyklinuje itp. mówię dobra, zapytam czy by mi nie wycyklinował mojej pięknej dębowej podłogi w salonie, zwodził mnie miesiącami mówiąc że nie ma czasu, w końcu się po roku zgodził, moja radość była wielka bo znaleźć dobrą firmę od układania czy cyklinowania podłóg łatwo dziś nie jest, jeśli ktoś jest dobry w tym co robi – trzeba długo, bardzo długo czekać.

Przyszedł czas cyklinowania mojej podłogi, chłopaki wchodzą na tzw. chatę rozkładają sprzęt i biorą się do roboty, chłopaki w sensie pracownicy mojego dobrego znajomego, on nie za bardzo miał czas, mówię ok ,cyklinują podłogi latami wiedzą co robią. Zagaiłem rozmowę z jednym z pracowników ,od słowa do słowa okazało się że przyjechał parę lat temu do pracy ze wschodu, imał się różnych zajęć, niedawno zaczepił się u mojego dobrego znajomego przy cyklinowaniu podłóg, zapaliła mi się pomarańczowa lampa ostrzegawcza – ale ok, znajomy zapewniał mnie że wszystko będzie profesjonalnie więc nie miałem podstaw wątpić, mówił że wycyklinuje tj by robił dla siebie – choć osobiście nie tykał maszyny bo nie miał czasu.

Po jakimś czasie podłogi miałem wycyklinowane gotowe do lakierowania, znajomy przyjechał, osobiście dopilnować tematu, wziął się do malowania podłogi po cyklinowaniu, pracował do późnej nocy przy mocnym oświetleniu halogenowym, pomalował podłogi raz, następnego dnia drugi raz, a z racji tego że na czas malowania się wyprowadziłem z domu, zaufany człowiek został sam. Pewnego dnia, odbieram telefon, mówi że podłogi są gotowe.

Jak wielka była moja rozpacz gdy wszedłem do pierwszego pokoju nie jesteś w stanie sobie tego wyobrazić, przepiękna dębowa podłoga, parkiet układany niegdyś przez prawdziwego zawodowca, cyklinowany także przez niego, został zeszpecony górami i dolinami, kręgi jak “cudowne kręgi w zbożu kreślone przez ufo” góry i doliny, dramat. Byłem załamany, ale dziś mam nauczkę, czasami lepiej poczekać na naprawdę sprawdzonego w cyklinowaniu fachowca rok dłużej niż zmarnować przepiękny dębowy parkiet który nie nadaje się po tej renowacji już do ponownego cyklinowania.

Dlatego jeśli zastanawiasz się z czego bierze się różnica w cenie cyklinowania podłóg pomiędzy firmą X a Y uświadom sobie że w większości przypadków bierze się ona z tego że firma która naprawdę się na tym zna i ma doświadczenie oraz nie powierza takich zadań amatorom musi kosztować bo to jest doświadczenie i renoma zdobywana ciężką pracą latami, nierzadko dekadami.

Po swoich doświadczeniach mogę cię zapewnić że wariant 100% cena kompletnie nie sprawdza się w przypadku cyklinowania parkietów.

Cyklinowanie podłóg wymaga dużego doświadczenia ,pewnej ręki, mój przykład pokazał że ktoś się uczył na mojej podłodze fachu, nie miał zielonego pojęcia jak prowadzić maszynę ,dlatego jeśli nie masz zaufanej i sprawdzonej firmy zajmującej się cyklinowaniem parkietów na którą mógłbyś zaczekać, sprawdzaj referencje innych klientów, to jest absolutnie kluczowe ponieważ finał może być taki że po takim cyklinowaniu będziesz miał dodatkowo nowy parkiet do położenia.

Jeżeli szukasz sprawdzonych profesjonalistów w dziedzinie cyklinowania podłóg na terenie Warszawy, warto zainteresować się ofertą tej firmy – aplauz.net.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.