Centrum Premier Czerska 8/10: „Bez plebana” – Adam Michnik i jego goście

Centrum Premier Czerska 8/10: „Bez plebana” – Adam Michnik i jego goście.

W poniedziałek, 30 września br. o godz. 19.00 w Centrum Premier Czerska 8/10 rozpocznie się dyskusja o Kościele Katolickim i jego obliczach kiedyś i dziś. Podczas wydarzenia zatytułowanego „Bez plebana” Adam Szostkiewicz porozmawia z Adamem Michnikiem oraz Zuzanną Radzik, Ignacym Dudkiewiczem, ks. Ludwikiem Wiśniewskim oraz Jackiem Żakowskim. Okazją do spotkania jest wznowienie legendarnej książki „Między Panem a Plebanem”, w której Jacek Żakowski rozmawia z ks. Józefem Tischnerem i Adamem Michnikiem. 
 
4 września br. nakładem Wydawnictwa Agora ukazało się wznowienie od dawna nieobecnej na rynku książki z 1995 r., w której Jacek Żakowski rozmawia z ks. Józefem Tischnerem, filozofem i autorem „Etyki Solidarności”, i redaktorem naczelnym „Gazety Wyborczej” Adamem Michnikiem. Wydanie wzbogacone jest o nową rozmowę Jacka Żakowskiego i Adama Michnika pt. „Bez plebana”.  
 
Z tej okazji w Centrum Premier Czerska 8/10 w poniedziałek 30 września, o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie pod tym samym tytułem – o Kościele głębokim, wspierającym, myślącym ale tez wykluczającym, wrogim, zamkniętym. 
 

Prowadzący spotkanie – Adam Szostkiewicz – dziennikarz (tygodnik „Polityka”), tłumacz i publicysta, działacz opozycji w okresie PRL, członek Rady Języka Polskiego, Polskiego Oddziału PEN Clubu oraz Stowarzyszenia Autorów ZAIKS.

Uczestnicy:
  • Zuzanna Radzik – teolożka, publicystka i blogerka. Zajmuje się dialogiem chrześcijańsko-żydowskim oraz teologią feministyczną.  Członkini zarządu Forum Dialogu, organizacji zajmującej się dialogiem polsko-żydowskim. Autorka książki „Kościół kobiet” (2015). Współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym”. 
  • Ignacy Dudkiewicz – filozof, bioetyk, publicysta i dziennikarz. Członek zarządu Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie, redaktor naczelny Publicystyki w portalu NGO.pl. Były wychowawca w grupie SR KIK. Redaktor naczelny „Magazynu Kontakt”. Zajmuje się przede wszystkim sprawami aktywności społecznej, Kościoła, bioetyki oraz bezdomności.
  • Adam Michnik – publicysta, eseista, pisarz, historyk i działacz polityczny. Od 1989 redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”.
  • ksiądz Ludwik Wiśniewski – dominikan, długoletni duszpasterz akademicki. W PRL działacz opozycji antykomunistycznej. Laureat Medalu Świętego Jerzego. Na łamach „Tygodnika Powszechnego” dokonywał wnikliwej diagnozy sytuacji w polskim Kościele, stawiając trudne pytania niektórym biskupom. 
  • Jacek Żakowski – dziennikarz i publicysta, w 1989 kierownik działu wyborczego „Gazety Wyborczej”, w latach 1989–1990 rzecznik prasowy Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego, w latach 1991–1992 prezes Polskiej Agencji Informacyjnej, w latach 1993–2002 dziennikarz „Gazety Wyborczej”; dziennikarz tygodnika „Polityka”; nauczyciel akademicki, od 1999 kierownik Katedry Dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie.
Bilety można kupić na bilety.cojestgrane24.pl i pod numerem tel. 22 555 54 55.
 
 
Partnerem spotkania jest Wydawnictwo Agora.
 
Zapraszamy wszystkie redakcje mediowe do udziału w spotkaniu.
Kontakt w sprawie akredytacji– e-mail na adres: biuroprasowe@agora.pl z danymi osób, które chciałyby uczestniczyć w wydarzeniu.
Rejestracja dźwięku i obrazu oraz robienie zdjęć będą możliwe przez pierwszych 20 minut dyskusji. Zainteresowanych rozmową na temat książki i spotkania prosimy o kontakt – biuroprasowe@agora.pl.
 
Centrum Premier Czerska 8/10to miejsce spotkań poświęconych twórcom i dziełom z dziedziny literatury, filmu, teatru, muzyki, gier komputerowych lub mody.
Do tej pory odbyło się już kilkanaście wydarzeń z tego cyklu, a uczestniczyli w nich m.in. Agnieszka Holland, Dan Brown, Wojciech Kurtyka, Jerzy Stuhr, Olga Tokarczuk, Krystyna Janda, Anne Applebaum, Maja Włoszczowska, Jerzy Bralczyk i wielu innych. 

Każde ze spotkań w Centrum Premier Czerska 8/10 to okazja do wysłuchania niezwykłych bohaterów oraz kontaktu z czytelnikami; to spektakl multimedialny pełen filmów przybliżających bohaterów i ich działalność, a także transmisja na Wyborcza.pl.

Podsumowanie dotychczasowych spotkań Centrum Premier Czerska 8/10 i zapowiedzi kolejnych można znaleźć na  Wyborcza.pl/centrumpremier

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.