Cały ten JAZZ! LIVE! Maciej Sikała Trio

Cały ten JAZZ! LIVE! Maciej Sikała Trio

Maciej Sikała – saksofonista, kompozytor, aranżer i wykładowca akademicki. Należy do grona najbardziej docenianych polskich jazzmanów, jego podstawowe instrumenty to saksofon tenorowy i sopranowy. Nagrał ponad 60 płyt jazzowych w tym kilka autorskich. Grał w wielu zespołach, m.in. Miłość, kwintet i sextet Leszka Możdżera. Ma za sobą współpracę z całą czołówką polskich jazzmanów Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Henryk Miśkiewicz, Jarosław Śmietana, Wojciech Karolak. Współpracował także z czołowymi muzykami jazzowymi z zagranicy, a byli to m.in Lester Bowie, Kenny Wheeler, Billy Harper, Billy Hart, David Liebman Reggie Workman i inni. Od lat udziela się także jako wykładowca na różnych warsztatach jazzowych (Chodzież, Puławy, Nysa). Wielokrotnie nagradzany. Obecnie występuje w Maciej Sikała Trio.

Cały ten JAZZ! LIVE! Maciej Sikała Trio

Wojciech Pulcyn – jeden z najbardziej uznanych kontrabasistów jazzowych w Polsce. Autor muzyki do wielu spektakli teatralnych, laureat licznych konkursów polskich i międzynarodowych – zarówno indywidualnie, jak i zespołowo. Brał udział w niezliczonej ilości nagrań i koncertów z różnymi wykonawcami, w tym z Ewą Bem, Michałem Urbaniakiem, Kapelą ze Wsi Warszawa, Piotrem Baronem, Wojtkiem Karolakiem, Januszem Muniakiem, Jarkiem Śmietaną, Urszulą Dudziak, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Agą Zaryan.

Sebastian Frankiewicz – perkusista, kompozytor, wykładowca akademicki. Laureat wielu nagród indywidualnych i zespołowych. Był członkiem zespołów m.in: Janusza Muniaka, Zbigniewa Namysłowskiego czy Lory Szafran. Współpracował z Urszulą Dudziak, Grażyną Auguścik, Dorotą Miśkiewicz, Agą Zaryan, Moniką Borzym, Kayah, Włodzimierzem Nahornym, Wojciechem Młynarskim i zespołem Bisquit , a także z Kevinem Mahogany i Patricią Barber. W 2011 roku założył własne trio – Radek Nowicki (sax) i Andrzej Święs (db), a ich płyta „Pathfinder” została nominowana do Fryderyka 2013. W 2019 roku trio poszerzone zostało o Krzysztofa Dysa (p) i nagrało płytę „Overtones”.

PROM Kultury Saska Kępa i Fundacja EuroJAZZ zapraszają na koncert!

16 kwietnia 2024 roku, godz. 19.00
Maciej Sikała – saksofon,
Wojciech Pulcyn – kontrabas
Sebastian Frankiewicz – perkusja
/ bilet – 30 zł // online bezpłatnie /

LINK DO BILETÓW: https://promkultury.pl/…/caly-ten-jazz-live-maciej…/
Wydarzenie na miejscu oraz online.
Transmisja na Facebooku (profile: Prom Kultury Saska Kępa, JazzPRESS, RadioJAZZ.FM) i YouTube.
Plakat: Kasia Stańczyk


Przeczytaj też:

Muzeum Narodowe w Warszawie
Muzea za darmo Warszawa – klik
Filmy VR – Wirtualny Teatr Historii – klik
Wydarzenia w Warszawie weekend – klik
Wydarzenia w Warszawie w tym miesiącu – klik
Park Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego – klik