Bezpłatne rejsy widokowe po wawerskim odcinku Wisły

„Wawer – Urzecze nad Wisłą”, czyli bezpłatne rejsy widokowe po wawerskim odcinku Wisły oraz przeprawy promowe! Z uwagi na modernizację Plaży Romantyczna tymczasowym portem będzie zatoczka oddalona od dotychczasowego miejsca cumowania o niespełna 200 metrów. Szczegóły w poście!

Tegoroczna akcja to kontynuacja doskonale znanych z poprzednich lat projektów fundacji, dzięki którym mieszkańcy Wawra i innych dzielnic mogą zrelaksować się i poznać lepiej swoją bogatą w atrakcje okolicę, bo to właśnie Wawer wita Wisłę w Warszawie . Rozpoczynamy ostatniego dnia lipca i będziemy jeździć z Wami w każdy kolejny weekend wakacji!

Inauguracja już w weekend (31 lipca-1 sierpnia) – na przełomie lipca i sierpnia rejsy będą startować z tymczasowej przystani w godzinach od 10:00 do 19:00.

Na rejs można dostać się od strony ulicy Droga Golfowa (uwaga: ograniczona liczba miejsc parkingowych) idąc w kierunku Wisły skręcić w lewo dojść do bramy ogródków działkowych. Tam na rozdrożu skręcić w prawo w las i leśnym duktem spacerujemy ok.1 minutę aż do zatoczki, przy której będzie czekał statek Inna Bajka (trasa dojścia na filmie w poście).

Każdorazowo na pokład może wejść 12 osób + rowery. Zapraszamy na rejsy widokowe – kilkunastominutowe wycieczki po Wiśle w okolice Plaży Romantycznej, Wysp Zawadowskich, nowo powstałego mostu. Po jego zakończeniu realizowane będą wahadłowo także nawiązujące do tradycji krótkie przeprawy promowe łącząc brzegi Wawra i Wilanowa; wejście na pokład zgodnie z kolejnością zgłoszeń (system kolejkowy).

Wzbudzający zachwyt historyczny mikroregion barwnego Urzecza, dla którego mieszkańców Wisła była „oknem na świat”. Historia tego terenu zafascynowała wielu badaczy, a dzięki temu stała się szerzej dostępna dla zainteresowanych, w tym mieszkańców Wawra. Fundacja Wisła Warszawie poprzez realizację niezwykłych historycznych rejsów chce dotrzeć z wiedzą o dziedzictwie kulturowym dawnego Urzecza, tradycjami Wawra, multikulturowością i różnorodnością społeczną regionu, opowie o niezwykłej roli Wisły jako arterii komunikacyjnej, a to wszystko w niezwykłych okolicznościach – na pokładzie nawiązującej do tradycji drewnianej, ale nowoczesnej, łodzi motorowej Inna Bajka

Udział w rejsach jest bezpłatny, ponieważ projekt „Wawer – Urzecze nad Wisłą” współfinansuje m.st. Warszawa

Więcej informacji – klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.