Bezpłatne kursy samoobrony prowadzone przez instruktorów straży miejskiej

Bezpieczny Warszawiak

We wtorek, 17 stycznia 2023 roku ruszają zapisy na bezpłatne kursy samoobrony prowadzone przez instruktorów straży miejskiej. W ramach pierwszej w tym roku – zimowo-wiosennej – edycji po raz pierwszy zorganizowane zostaną osobne warsztaty dla panów – „Bezpieczny Warszawiak”.

Do tej pory na zajęcia mogły zapisać się tylko panie. W ruszającej wkrótce edycji – w ramach dodatkowej grupy – podstawowe techniki samoobrony będą mogli poznać także panowie.

Uczestnicy będą uczyć się unikania i identyfikacji zagrożeń oraz radzenia sobie w niebezpiecznej sytuacji. Podczas zajęć strażnicy pokażą, jak skutecznie zwrócić się o pomoc do osób postronnych, jak wykorzystać do obrony własnej przedmioty codziennego użytku. Instruktorzy technik i taktyki interwencji, na co dzień szkolący strażników miejskich, zaprezentują też podstawowe sposoby obezwładnienia napastnika, które w krytycznej sytuacji mogą uratować zdrowie, a nawet życie. Zaplanowano również zajęcia kursantów z podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Bezpłatne kursy samoobrony

Cały kurs składa się z dziewięciu spotkań, uczestnicy spotykają się raz w tygodniu. Zajęcia rozpoczną się na przełomie stycznia i lutego, potrwają do końca marca. Szkolenia dla panów odbywać się będą przy ul. Sołtyka 8/10 (Wola). Panie będą miały do wyboru lokalizacje przy ul. Sołtyka 8/10 (Wola) oraz przy ul. Kobielskiej 5 (Praga-Południe). Szczegółowy podział grup i godziny zajęć na załączonej grafice.

Na kurs można zapisać się na kurs 17 i 18 stycznia, dzwoniąc w godzinach od 8:00 do 14:00 pod numer telefonu 22 855 33 13.

źródło: UM Warszawa


Przeczytaj też:

Magiczny Botaniczny 2022

Magiczny Botaniczny już otwarty – klik
Wydarzenia w Warszawie weekend – klik
Reklama