Balkonetka – co to za biustonosz?

Biustonosz balkonetka

Biustonosz balkonetka można już na stałe wpisać na listę najpopularniejszych rodzajów staników. Jest elegancki, a przy tym zmysłowy – doskonale podkreśla biust i uwydatnia jego kształty. Czym się wyróżnia spośród innych staników i czy jest to biustonosz pasujący każdej kobiecie? W artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania! 

Po czym poznamy balkonetkę? 

Balkonetki należą do najbardziej zmysłowych typów biustonoszy – a to ze względu na ich wyjątkowy kształt, zakrywający ¾ miseczki. Taka proporcja stanowi idealną równowagę pomiędzy eleganckim a kuszącym charakterem. Sam krój miseczek przypomina nieco balkon, stąd właśnie wzięła się nazwa biustonosza. Odpowiada on za delikatnie podniesienie i wyeksponowanie biustu, co czyni go bardziej kształtnym. Jednak nie tylko wygląd jest mocną stroną balkonetek; są one bowiem zaskakująco wygodne i sprawdzają się także jako stanik do noszenia na co dzień. 

Miseczki balkonetek są najczęściej krojone z trzech, średniozabudowanych, części. Łączy je mostek wyższy, niż w większości klasycznych biustonoszy; a także, nieraz, wzmocniony dodatkową warstwą materiału – zapewnia on stabilność w czasie codziennego użytkowania. Ramiączka stanika są szeroko rozstawione, o ile w ogóle są obecne – balkonetki można bowiem nosić bez ramiączek, ponieważ za podtrzymywanie ciężaru piersi odpowiada przede wszystkim obwód stanika. Stąd tak ważne są usztywniane lub półusztywniane miseczki, zbierające i unoszące biust. Miseczkom często towarzyszą  panele wzmacniające po bokach piersi, dzięki którym biust nie ucieka, a pozwala się ładnie wyprofilować i zebrać w środku stanika. 

Balkonetki czasami myli się z równie popularnymi bardotkami. Różnica jest jednak widoczna gołym okiem; bardotki wyróżniają się niższym mostkiem oraz tym, że mocniej odkrywają biust. Zarówno zmysłowe balkonetki, jak i bardotki znajdziemy w ofercie sklepu z bielizną AVA – dostępnej także na stronie internetowej https://avalingerie.pl/198-balkonetka.  

Kto pokocha balkonetki? 

Balkonetki, co zapewne ucieszy wiele kobiet, doskonale zgrywają się z większością damskich biustów. Często polecamy je kobietom z większymi piersiami; dobrze dopasowana balkonetka będzie idealnym wsparciem dla biustu, jednocześnie kształtując go i ujędrniając. Balkonetki, także w większych rozmiarach, często zawierają w sobie najlepsze cechy biustonoszy semi soft, dostępnych na stronie https://avalingerie.pl/19-semi-soft. 

Nie znaczy to, że posiadaczki mniejszych piersi powinny zrezygnować z balkonetek. Im polecamy modele optycznie powiększające biust i podkreślające jego kształt. Obniżony krój i mocno usztywniane miseczki balkonetki sprawią, że biust będzie prezentował się w niej zjawiskowo. 

Magia balkonetek tkwi w jeszcze jednym szczególe – pasują one do praktycznie każdego rodzaju stylizacji. Sprawdzą się pod codziennym T-shirtem, zapewniając wygodę przez cały dzień; możemy także wykorzystać ich zmysłowy charakter w eleganckich kreacjach o nieco głębszym dekolcie; odważna sukienka lub wieczorowy kombinezon powinny pokochać się z balkonetkami. 

/artykuł sponsorowany/