Bajka muzyczna „Kolory” – spektakl online

Magiczna fabuła bajki rozpoczyna się kiedy pewnego dnia z nieba spadają dwie gwiazdy. Lądują w świecie, w którym ich wygląd i zachowanie nie pasują do otoczenia. Panuje tu ład i porządek, bo wszystko ma ten sam kształt i kolor. Bohaterowie niechętnie spoglądają dalej, niż sięga czubek ich nosa (nawet jeśli zamiast niego mają kanty i kąty). Co się zmieni w świetle spadających gwiazd? Grażyna Lutosławska w roztańczonej, rozśpiewanej i dowcipnej opowieści całkiem serio zadaje ważne pytania. Dlaczego tak dobrze czujemy się, gdy wszyscy wokół nas są tacy sami? Naprawdę trudno porozumieć się z tymi, którzy myślą i wyglądają inaczej? Czy nie byłoby dobrze czasem wychylić głowę z własnego nieba, żeby poznać siebie i dostrzec kolory, o których istnieniu nie miało się pojęcia?

Autorzy i realizatorzy spektaklu „Kolory”

Libretto: Grażyna Lutosławska
dziennikarka Radia Lublin, pisarka, autorka słuchowisk radiowych, książek, sztuk teatralnych, esejów, tekstów piosenek, wykładowczyni na UMCS, moderatorka wydarzeń kulturalnych. Autorka sztuk teatralnych: „O dwóch krasnoludkach jednym końcu świata” (realizacje w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie w 2009 roku i w Teatrze Nowym im. Witkacego w Słupsku w 2012, reż. Krzysztof Babicki); „Anioł za lodówką” (Teatr Andersena w Lublinie, 2016, reż. Daniel Arbaczewski).
Muzyka: Marek Kuczyński
Polski kompozytor, muzyk, producent muzyczny utworów wykorzystywanych w produkcjach filmowych, telewizyjnych, teatralnych. Laureat wielu nagród m.in. za muzykę do filmu „Cudze szczęście” na 23. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Widzowie znają jego muzykę z wielu polskich seriali – „Hotel 52”, „Teraz albo nigdy!”, „Pensjonat pod Różą”.
Reżyseria: Zbigniew Kułagowski
wieloletni Dyrektor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie. Znany widzom, jako reżyser wielu istotnych pozycji teatralnych („Love story”, „The Sound of Music”, „Amadeusz”). W „Mazowszu” odpowiadał m.in. za reżyserię „Betlejem Polskiego” czy „Pielgrzyma”.
Kierownictwo muzyczne: Jacek Boniecki
Dyrektor „Mazowsza”, od 2012 roku związany jest z zespołem. W swoim dorobku artystycznym ma między innymi przygotowanie i prowadzenie takich oper, jak: „Carmen” Georgesa Bizeta (wspólnie z Jerzym Maksymiukiem); „Aida”, „Traviata”, „Nabucco”, „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki, „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale” Jana Stefaniego; takich baletów, jak: „Coppélia” Léo Delibesa, „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego oraz większość znanych operetek.
 
Choreografia i ruch sceniczny: Alexandr Azarkevitch
Scenografia: Olga Warabida
Kostiumy: Rafał Orłowski
Charakteryzacja: Sergiusz Starski
Reżyseria świateł: Łukasz Różewicz
Reżyseria dźwięku: Piotr Mastalerski
Przygotowanie wokalne: Mirosław Ziomek, Krystian Segda
Asystent reżysera: Piotr Borek
Artyści PZLPiT „Mazowsze”


19 grudnia 2020, godz. 16.00

Bezpłatny streaming online będzie dostępny na: https://www.facebook.com/zespolmazowsze

youtube.com/user/zespolmazowsze

Patronat medialny nad bajką muzyczną ”Kolory” objęła Telewizja Polska TVP2.
Bajka została dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.