36. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy

36. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Już w piątek, 9 października 2020 r. rozpocznie się 36. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy i potrwa do niedzieli, 18 października. Festiwal odbędzie się tradycyjnie w Kinotece i Multikinie Złote Tarasy.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 23 września 2020 r. w Kulturalnej, dyrektor festiwalu Stefan Laudyn ogłosił długo oczekiwane tytuły zgromadzone w ramach głównego Konkursu Międzynarodowego oraz filmy otwarcia i zamknięcia.

Filmem otwarcia jest wyprodukowana przez Terrence’a Malicka „Księga wizji” Carlo S. Hintermanna, otwierająca tegoroczną edycję Tygodnia Krytyków na festiwalu w Wenecji. W rolach głównych występują Charles Dance, Lotte Verbeek oraz Sverrir Gudnason. Reżyser odwiedzi również Warszawę. Filmem zamknięcia jest nagrodzony Specjalną Nagrodą Jury na festiwalu w Wenecji film Andreja Konchalovsky’ego – „Drodzy towarzysze”.

W Konkursie Międzynarodowym znalazło się aż 9 premier światowych i 6 międzynarodowych, wśród nich jeden film z Polski – „Magnezja” Macieja Bochniaka, a także nowe projekty m.in. Alexeja Uchitela („Coj”), Martina Šulíka („Człowiek z zajęczymi uszami”), Petra Zelenki („Droneman”), Rafy Russo („Rok furii”), czy Sabu („Moja krew i kości w płynącej galaktyce”).

Filmy Konkursu Międzynarodowego oceni Jury, w składzie: Liana Ruokyte-Jonsson, Robert Gliński, Slavek Horak, Visar Molina i Peter Rommel.

Swój przyjazd do Warszawy, poza Carlo S. Hintermannem, zapowiedzieli również m.in. Rudolf Biermann, Uje Brandelius, Dan Chisu, Martin Šulík, Alexei Uchitel i Petr Zelenka.

Przedsprzedaż biletów na filmy 36. Warszawskiego Festiwalu Filmowego rozpoczyna się w czwartek, 1 października w Kinotece oraz online – przez stronę internetową wff.pl i za pomocą aplikacji Going.

Więcej informacji: wff.pl

36. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy, organizowany przez Warszawską Fundację Filmową, jest wspierany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Sponsorzy i Partnerzy WFF to: Epson, Fabryka Wyobraźni, aplikacja Going. Kina festiwalowe to Kinoteka i Multikino Złote Tarasy. Partner Branżowy w Chinach to Film Factory. Oficjalne samochody zapewnia MB Motors. Hotel Festiwalowy to Marriott Warsaw. Oficjalnym Przewoźnikiem są Polskie Linie Lotnicze LOT. Partnerzy Medialni: AMC, Co Jest Grane 24, Filmweb, K MAG, Onet, SundanceTV i Radio Zet. Spedytorem jest DHL.

 
Źródło informacji: WFF

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.