11. Festiwal Filmowy Pięć Smaków

11. Festiwal Filmowy Pięć Smaków.

Już po raz jedenasty Pięć Smaków zaprasza na pełną niespodzianek filmową podróż do Azji. W tym roku seanse odbywają się w Warszawie w Kinie Muranów oraz Kinoteka PKiN (15-22.11), a we Wrocławiu w Kinie Nowe Horyzonty (17-23.11).

Pięć Smaków zaprasza na zderzenie z wytworami szalonej wyobraźni radykalnych twórców, na pełną skupienia kontemplację, na dyskusje o sztuce, polityce i wyzwaniach współczesnego świata. W programie festiwalu jak co roku znajdą się nowości i klasyki, kino autorskie i filmy gatunkowe.

Na program 11. Pięciu Smaków składają się:
• Nowe Kino Azji – sekcja konkursowa, 11 najbardziej oryginalnych produkcji autorów z Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej, między innymi Tajwanu, Japonii, Indonezji, Hongkongu czy Bangladeszu.
• Portret: Ann Hui – retrospektywa reżyserska wszechstronnej artystki, jednej z najważniejszych postaci hongkońskiej nowej fali i zarazem jednej z najbardziej wpływowych osób we współczesnym kinie Hongkongu. 
• Focus: Bhutan – przegląd filmów z rozwijającej się kinematografii himalajskiego królestwa, których twórcy łączą lokalne tradycje i buddyjską filozofię z uniwersalnym językiem kina.
• Roman Porno – awangardowe japońskie kino erotyczne: nowe pikantne produkcje niezależnych twórców i odkryte na nowo klasyki gatunku, który podbijał ekrany kin dla dorosłych w latach 70.
• Odrestaurowana klasyka – wyjątkowe, klasyczne pozycje z dorobku wybitnych twórców, które zapisały się trwałym śladem w historii światowego kina i pokazane zostaną z nowych kopii.
• Pokazy specjalne – wyjątkowe filmy mistrzów kina oraz hity azjatyckiego box office’u.
• Asian Film Awards Roadshow – filmy nagradzane na najważniejszych azjatyckich festiwalach, będące wyznacznikiem filmowych trendów i tematów szczególnie ważnych dla azjatyckiej publiczności.

Więcej o programie: https://www.piecsmakow.pl/aktualnosc.do?id=276.

Podobnie jak w przypadku poprzednich czterech edycji, identyfikacja wizualna 11. Pięciu Smaków oparta jest na dalekowschodnim kalendarzu lunarnym i znakach zodiaku. Rok 2017 jest Rokiem Ognistego Koguta.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.