Na warszawskiej Woli powstanie dom dzienny dla powstańców

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Na warszawskiej Woli powstanie dom dzienny dla powstańców.

19 października 2017 roku Radni Warszawy przyjęli stanowisko w sprawie utworzenia domu wsparcia dla powstańców warszawskich.

Podczas konferencji prasowej Michał Szczerba, poseł na Sejm oświadczył, że ceglany, pofabryczny budynek przy ulicy Hrubieszowskiej 9, który należy do miasto zostanie zaadoptowany na potrzeby domu dla powstańców.

– “Znaleźliśmy takie miejsce, mieści się na Woli przy ul. Hrubieszowskiej 9, pięćdziesiąt metrów od stacji metra Rondo Daszyńskiego i niedaleko Muzeum Powstania Warszawskiego. To ceglany budynek dawnej fabryki, obecnie pustostan, jest własnością miasta”

– Na tę inwestycje potrzebne jest 5 mln zł i my tę sumę zabezpieczymy w przyszłorocznym budżecie miasta – pokreśliła E.Malinowska–Grupińska.

Dzienny dom pobytu ma spełniać rolę aktywizacyjną i integrującą powstańców z młodszymi mieszkańcami naszego miasta. Powstańcy oczekują właśnie takiej formy wsparcia – w ciągu dnia – bowiem ważne jest dla nich, aby nadal mogli mieszkać w swoich domach.

 

– Dziękuję władzom miasta za tę inicjatywę – powiedział Janusz Owsiany z Towarzystwa Przyjaciół Warszawy – My na Pradze organizujemy wolontariuszy, którzy będą pomagać powstańcom, będą to mogli robić także w tym domu przy Hrubieszowskiej. A chciałbym prosić, aby w tej placówce nie było tych nowoczesnych wynalazków, typu automatyczna sekretarka, bowiem to, na czym powstańcom zależy najbardziej, to kontakt bezpośredni z drugim człowiekiem, spotkanie i rozmowa.
W załączeniu informacja o pomocy m.st. Warszawy dla powstańców warszawskich.

źródło: UM Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.