Spotkanie z Wojciechem Jagielskim w Teatrze Powszechnym

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Spotkanie z Wojciechem Jagielskim w Teatrze Powszechnym.

Wielki szlak do Indii, który hipnotyzuje do dziś – nowa książka Jagielskiego

Afganistan, Pakistan, Nepal i na końcu Indie. Miejsca duchowej inicjacji, zderzenie z systemem kast, regiony targane konfliktami zbrojnymi, gdzie pojęcie „wolność” nabiera innego znaczenia. „Wielkim szlakiem hippisów” podąża ceniony reporter wojenny, Wojciech Jagielski w najnowszej książce „Na wschód od zachodu” (Wydawnictwo Znak). Na specjalne spotkanie autorskie połączone z premierą książki zaprasza Empik oraz Wydawnictwo Znak. Odbędzie się w Teatrze Powszechnym w Warszawie już 15 lutego o godz. 19:00, a poprowadzi je Max Cegielski.

Kamal opuściła Warszawę z jednym plecakiem. Nie chciała dwóch fakultetów, mieszkania i pędu za karierą. Wybrała Indie – kraj, w którym największą wartością jest osiągnięcie duchowej równowagi. Dziś już nie pamięta poprzedniego życia. Ale ono do niej wraca. Od cywilizacji Zachodu uciekł też hippis Święty. Jego życie to wolna miłość, narkotykowe seanse, religijne komuny i hedonistyczne wspólnoty na Goa. Wszędzie szuka jednego – szczęścia. A ono wciąż mu się wymyka.

 
Najnowsza książka autora „Modlitwy o deszcz” i „Wszystkich wojen Lary” to zupełnie nowe spojrzenie na Wschód. To świat widziany oczami tych, którzy gnani chęcią uwolnienia się od zachodniej cywilizacji, docierają w miejsca, gdzie panuje tylko pozorny spokój.

Wojciech Jagielski – dziennikarz, reportażysta i pisarz, długoletni publicysta „Gazeta Wyborczej”. Zajmuje się problematyką Afryki, Azji Środkowej, Kaukazu i Zakaukazia, był obserwatorem konfliktów zbrojnych w Afganistanie, Tadżykistanie, Czeczenii, Gruzji.

Max Cegielskidziennikarz, pisarz, prezenter radiowy i telewizyjny, podróżnik. Po podróży do Indii napisał pierwszą powieść pt. „Masala”, w późniejszym okresie ukazały się następne książki jego autorstwa: „Apokalipso”, „Pijani bogiem”, „Oko świata. Od Konstantynopola do Stambułu” oraz „Leksykon buntowników”.

15 lutego 2018, godz. 19:00

Teatr Powszechny, ul. Zamoyskiego 20

Wstęp wolny

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.