Membrana. Festiwal nad rzeką

Membrana. Festiwal nad rzeką.

Membrana to wielokulturowy festiwal poświęcony rzece w jej przyrodniczym i symbolicznym znaczeniu. W tym roku scenerią festiwalu będzie Świder – jego różnorodne brzegi, skarpy, piaszczyste wyspy i nieskończonej ilości wodne zakręty.

9 czerwca 2018

Otwocka plaża miejska

Rozkład jazdy:

15.00 – Grzegorz Świtalski

15.30 – zespół ludowy wyłoniony w I Przeglądzie Zespołów, Śpiewaków i Muzyków Ludowych 19 maja 

16.00 – Cztery Refy

17.00 – Oranżada

18.00 – Świdermajer Orkiestra

19.00 – Vavamuffin

20.00 – Warsaw Village Band/Kapela ze Wsi Warszawa

21.00 – Buzu Squat

22.00 – Grande Finale:
Przenosimy się nad samą rzekę, gdzie zapłonie wielkie ognisko, dając zapowiedź charakteru kolejnych, wakacyjnych koncertów.

Koncertom będą towarzyszyć zabawy plażowe, regionalne jedzenie i rękodzieło.

Podczas akustycznych koncertów w zakolach rzeki artyści i artystki zagrają bez dodatkowego nagłośnienia. Od śpiewaków operowych przez kręgi bębnów, gongi aż do ligaw i trombit, od polskiej muzyki ludowej po brzmienia z Indii i Węgier – taki przekrój muzyczny zapewni dialog z rzeką, która dla dźwięku staje się tytułową membraną. Świder będzie zarówno instrumentem, jak i wykonawcą.

Koncertom będą towarzyszyć warsztaty muzyczne, kulinarne, kąpiele w gongach, swawole krajoznawcze i sportowe. Wieczorową porą koncerty przechodzić będą w muzyczne chillouty przy ogniskach, na hamaku czy leżaku, choćby do następnego popołudnia.
Festiwal rozpocznie się Wielkim Wodowaniem – koncertem na plaży nad rzeką w Otwocku. Wystąpią między innymi Świdermajer Orkiestra, Kapela ze Wsi Warszawa oraz powracający po latach Buzu Squat. Stworzymy też przestrzeń dla lokalnych wykonawców muzyki ludowej, rękodzieła oraz zabaw plażowych.

Kolejne odsłony festiwalu Membrana to akustyczne mikrokoncerty w urokliwych zakolach Świdra tworzących naturalne amfiteatry. Do wszystkich dzikich scen będzie można dotrzeć rowerem lub pieszo przez las. Poprowadzą nas ornitolodzy, etnografki i krajoznawcy, którzy po drodze przedstawią lokalną przyrodę i kulturę.

„Membrana. Festiwal nad rzeką” łączy to, co na miejscu, z tym, co odległe.

Festiwal to centralne wydarzenie jubileuszowego XV Powiatowego Festiwalu Kultury realizowanego przez powiat otwocki.
Więcej informacji na temat festiwalu:
membrana.powiat-otwocki.pl
http://facebook.com/membranafest

Wstęp wolny

źródło: materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.