Wystawa National Geographic Photo Ark w Warszawskim ZOO

Goście warszawskiego zoo mogą zobaczyć największą wystawę zagrożonych gatunków zwierząt. Twórcą zdjęć jest Joel Startoe, znany fotograf Towarzystwa National Geografic. Niezwykła galeria projektu Photo Ark będzie prezentowana do końca września.

Projekt Photo Ark ma na celu stworzenie portretów wszystkich zagrożonych gatunków i promowanie akcji na rzecz ratowania dzikich zwierząt. Wybrane zdjęcia Joela Sartore przypominają, jak ważna jest ochrona środowiska i zachowanie równowagi w przyrodzie. Wielokrotnie nagradzany fotograf wybrał się z aparatem do 40 krajów, aby stworzyć niecodzienne fotograficzne archiwum blisko dwunastu tysiącom gatunków ptaków, ryb, ssaków, gadów, płazów i bezkręgowców. W ciągu dziesięciu lat udało mu się uchwycić ponad osiem tysięcy zdjęć. Do tej pory wystawa prac Joela Sartore, laureata światowych nagród, była pokazywana w kilkunastu miastach w Stanach Zjednoczonych, a także w Portugalii i Włoszech. Teraz mieszkańcy Warszawy mają szansę ją zobaczyć w stołecznym zoo.

– Ta wystawa zapiera dech w piersiach. Oddaje piękno dzikich zwierząt i zwraca uwagę na to, abyśmy dbali o naszą Ziemię. To od nas zależy, jak długo będą żyły niektóre gatunki np. zagrożone wyginięciem tygrysy czy niedźwiedzie polarne. Projekt Photo Ark świetnie się wpisuje w misję warszawskiego zoo, którą jest ochrona naszej bogatej przyrody. Na co dzień przypominamy, zarówno dzieciom jak i dorosłym, że warto troszczyć się o ten wielki skarb – naturę – mówi Andrzej Kruszewicz, dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie.

Wystawa dedykowana jest wszystkim fanom fotografii i amatorom spędzania wolnego czasu wśród zwierząt. Zdjęcia prezentowane są na wyremontowanej alei głównej warszawskiego zoo, na wysokości placu zabaw. Galerię można oglądać codzienne, w godzinach otwarcia ogrodu, aż do końca września. 

Miejski Ogród Zoologiczny obchodzi w tym roku 90. urodziny. Z tej okazji, na terenie zoo organizowane jest wiele wydarzeń i atrakcji dla zwiedzających. Na powierzchni 40 ha eksponowanych jest ponad 12 000 zwierząt, należących do 543 gatunków, z których 47 jest objętych programami ratowania zwierząt zagrożonych wyginięciem. Są wśród nich zarówno zwierzęta żyjące w Polsce – wydry, niedźwiedzie brunatne, czy bociany, jak i liczne okazy egzotyczne – słonie afrykańskie, żyrafy Rothschilda, nosorożce indyjskie, gibony, różne gatunki ptaków, gadów i tropikalnych ryb.

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.