Wystartował Grand Off

Codziennie do 27 listopada, o godz. 20.00 można obejrzeć krótkometrażowe filmy w ramach festiwalu Grand Off. Projekcje będą się odbywać online, na festiwalowym profilu w mediach społecznościowych.

Konkurs, pokazy filmowe, warsztaty, spotkania z twórcami – wszystko dla miłośników krótkich metraży. Już po raz 14. zorganizowany został festiwal Grand Off, prawdziwe święto kina niezależnego.

Warszawa od pierwszej edycji, czyli od 2006 roku, wspiera Grand Off – wyjątkowe wydarzenie promujące najlepsze krótkie filmy świata. W tym roku do konkursu zgłoszono ponad 4 tysiące obrazów ze 125 krajów. „To przemawia do wyobraźni. Grand Off pokazuje niezwykle przejmujący obraz całego świata, procesów, zjawisk i towarzyszących im emocji. Festiwal jest znakomitym forum do wymiany doświadczeń, dyskusji o współczesnej kulturze filmowej, jest również spotkaniem młodych twórczyń i twórców” – napisał prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, który objął festiwal honorowym patronatem. Miasto stołeczne Warszawa współfinansuje to wydarzenie.

Najciekawsze produkcje niezależne z całego świata poddawane są preselekcji i typowane przez profesjonalną Komisję Nominacyjną do nagród w jedenastu kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktorka, aktor, fabuła, dokument, animacja oraz najlepszy film polski. Nominowane filmy ocenia międzynarodowa Kapituła, a jej werdykt poznamy 28 listopada, podczas finałowej gali. Każda edycja festiwalu ma swojego gościa specjalnego – w tym roku jest to aktorka teatralna i filmowa Ewa Wiśniewska, laureatka licznych nagród, odznaczona m.in. Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

W tym roku, z powodu pandemii, cały festiwal przeniesiony został do przestrzeni wirtualnej. Szczegółowy harmonogram można znaleźć na Facebooku. Strona Festiwalu: grandoff.eu

źródło: UM Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.