Wilanów Royal Jazz Festiwal 2023

Wilanów Royal Jazz Festiwal 2023

Burmistrz Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy Ludwik Rakowski, Przewodniczący Rady Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy Hubert Królak, Centrum Kultury Wilanów i Royal Wilanów zapraszają na drugą odsłonę festiwalu jazzowego w gościnnych progach Royal Wilanów – Wilanów Royal Jazz Festiwal.

9.06.2023 (piątek) godz. 19:00

Andrzej Gondek Trio
Andrzej Gondek (gitara)
Paweł Dobrowolski (perkusja)
Sławek Kurkiewicz (gitara basowa)
ANDRZEJ GONDEK TRIO tworzą wyjątkowi ludzie, mistrzowie swoich instrumentów, którzy z inicjatywy gitarzysty zawiązali trio i zaczęli grać w większości autorski materiał jazzowy z dużymi wpływami bluesa, funku, rocka and rock’n’rolla. Ich wspólne brzmienie to niezwykła ekspresja muzyczno-sceniczna, to dźwięki pełne zaangażowania i rozmachu, które tworzą niebywałą, harmonijną całość.

9.06.2023 (piątek) godz. 20:15

Aga Brudny Electric Band
Aga Brudny (flet)
Patryk Bizukojć (bas)
Michał Rorat (piano)
Łukasz Kurek (perkusja)
Mateusz Głuszak (gitary)
Aga Brudny Electric Band to formacja powstała w 2021 z długoletnich muzycznych przyjaciół. Liderką zespołu jest Aga Brudny – flecistka, kompozytorka, absolwentka katowickiego wydziału jazzu i muzyki rozrywkowej. Muzycy zabierają słuchaczy na swój muzyczny „plac zabaw”, gdzie mieszają się i kotłują jazz, fusion, funk, pop, a nawet klasyka. Niecodzienny skład z „elektrycznym” fletem, jakiego jeszcze nie znacie w autorskich kompozycjach liderki zespołu Agi Brudny. Będzie głośno, elektrycznie, energetycznie, groove’owo i kolorowo.

10.06.2023 (piątek) godz. 19:00

Electric Shepherd
Marek Stryszowski (saksofony, wokal, EWI, loops)
Krzysztof Ścierański (gitara basowa, gitara)
Sławomir Berny (instrumenty perkusyjne, perkusja)
ELECTRIC SHEPHERD powstał w 1986 roku, jego twórcą i liderem jest Marek Stryszowski – saksofonista, wokalista i kompozytor, który po rozstaniu się z legendarnym LABORATORIUM założył swoją nową formację muzyczną stylistycznie nawiązującą do world music. Ten element zasadniczo wyróżnia ELECTRIC SHEPHERD spośród innych zespołów, z którymi obecnie występuje Marek Stryszowski, tj. w reaktywowanym Laboratorium oraz drugiej własnej formacji LITTLE EGOISTS. ELECTRIC SHEPHERD od początku istnienia zaczął występować na prawie wszystkich ważniejszych festiwalach i koncertach w kraju i za granicą. W programie koncertowym zespołu znajduje się m.in. repertuar z realizowanej obecnie płyty Marka Stryszowskiego BLACK PERCHERON, w nagraniu której uczestniczą obecni muzycy Electric Shepherd.

10.06.2023 (piątek) godz. 20:15

Piotr Matusik Trio Independence
Piotr Matusik (piano)
Alan Wykpisz (kontrabas)
Patryk Dobosz (perkusja)
Trio prezentuje się albumem „Independence” nie tylko jako ortodoksyjnie sformatowany modern-jazzowy band, ale szuka inspiracji także w ultranowoczesnych strukturach. Ciekawe melodyczne skojarzenia przeplatają się spójnymi improwizacjami, by nad całością panować matematyczno-logiczną dyscypliną muzyczną [Dionizy Piątkowski].

Wilanów Royal Jazz Festiwal
Scena plenerowa Royal Wilanów, ul. Klimczaka 1
9 i 10.06.2023 (piątek i sobota), godz. 19:00
Wstęp wolny!

Wilanów Royal Jazz Festiwal 2023 | Facebook


Przeczytaj też:

Wydarzenia w Warszawie weekend – klik