STOP rasistowskiej przemocy. Mecz piłkarski AKS Zły

STOP rasistowskiej przemocy

AKS Zły od 6 lat zmienia polski sport. Z taką sytuacją mamy jednak do czynienia po raz pierwszy!

W nocy z 3 na 4 września br., na ulicy w Warszawie brutalnie pobity został nasz piłkarz Minh Pham Duc. Doznał licznych obrażeń ciała, w tym złamań kości twarzoczaszki. Ocknął się dopiero w szpitalu. Wszystko wskazuje na to, że atak miał podłoże rasistowskie.
Duc nie doznał całe szczęście żadnego trwałego uszczerbku na zdrowiu. Bardzo szybko też pozbierał się psychicznie. Jest silny i dzielny. Lekarz zalecił mu 6-tygodniową przerwę w treningach. Do zajęć wróci tuż po dwumeczu – 17.10.2022 r.
Jesteśmy wstrząśnięci tym, co się stało. Każdy kto poznał Duka, ten wie, że to cudowny człowiek. Ciepły, życzliwy, wyrozumiały i dobry dla ludzi.
15 października, podczas dwumeczu na Don Pedro Arenie, chcemy pokazać Dukowi, że wspieramy go ze wszystkich sił.
Tym razem zaatakowany został Duc, ale nie możemy zapominać o aktach agresji wobec ludzi, którzy osiedlili się w Polsce, uciekając przed wojną i prześladowaniami. Wiemy też, że wobec kryzysów światowych, coraz więcej osób szukać będzie w Polsce schronienia. Należy zacząć głośno mówić o tym, że nie ma zgody na powrót rasistowskich demonów!
AKS Zły od początku pokazuje, że inne oblicze sportu, oparte na szacunku i akceptacji różnorodności, jest możliwe. Budujemy nową kulturę kibicowania, bez nienawiści i agresji. Mimo, że jesteśmy różni, to wszyscy jesteśmy równi – to nasza rudymentarna zasada.
Na naszym stadionie mile widziana jest każda osoba – bez względu na pochodzenie etniczne, narodowość czy wyznanie.

To nie będzie zwykłe wydarzenie piłkarskie. Spotkamy się już godzinę przed rozpoczęciem pierwszego meczu, aby wspólnie pomalować transparenty. Zapraszamy wszystkich, którzy myślą podobnie jak my: że Warszawa nie może być miastem, w którym nienawiść i agresja jest akceptowana. Pełny stadion będzie mocnym gestem niezgody na rasizm i ksenofobię, a także gestem wsparcia dla tych, którzy doświadczyli przykrych sytuacji.

Sobota, 15 października 2022

godz. 16:00 AKS Zły – Marymont Warszawa
godz. 18:00 AKS Zły – Włókniarz Konstantynów Łódzki

WSTĘP WOLNY


Przeczytaj też:

Wydarzenia w Warszawie weekend – klik