Sezon 2018/2019 w Teatrze Collegium Nobilium

Sezon 2018/2019 w Teatrze Collegium Nobilium.

W nowym sezonie teatralnym czeka nas wiele wyzwań, zarówno w Akademii Teatralnej, jak i w samym Teatrze Collegium Nobilium. Będzie to pierwszy rok, w którym zagramy aż 6 dyplomów w Warszawie! Wydział Aktorski zawsze wystawiał cztery premiery, ale w nowym sezonie, po raz pierwszy w historii, Akademię ukończą studenci Kierunku Teatru Muzycznego i zaprezentują dwa spektakle dyplomowe.

Zaczynamy spektaklem muzycznym! Premiera „Warto było”, w reżyserii Cezarego Studniaka odbędzie się 25 września w Warszawie. Bilety są już dostępne na stronie Teatru. Jest to koprodukcja z Teatrem im. L. Solskiego w Tarnowie. Tarnowska publiczność będzie musiała poczekać na swoją premierę do 9 listopada, ale jesteśmy przekonani, że się nie zawiedzie. Obsada jest podzielona pomiędzy studentów (wkrótce absolwentów) Akademii Teatralnej i aktorów Teatru z Tarnowa.

„Zbliża się 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, trzeba więc zorganizować pełne radości i optymistycznego patriotyzmu obchody. Jak z tym zadaniem poradzi sobie Generał Komitetu Specjalnego IV Batalionu Rezerwy im. Józefa Piłsudskiego Departamentu Do Zadań Specjalnych Komitetu Organizacji Parady Radości Pokoju Wolności i Szczęścia Anno Domini 2018, gdy za przygotowanie merytoryczne wielkiej parady zabierze się młody intelektualista i rozlazły humanista Marek Kosiuszek?”

Agata Duda-Gracz, laureatka Nagrody im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie reżyserii i scenografii, przygotuje ze studentami IV roku własną sztukę pt. „Każdy musi kiedyś umrzeć porcelanko, czyli rzecz o Wojnie Trojańskiej”. Scenariusz inspirowany jest „Troilusem i Kresydą” W. Szkespira. Pani reżyser jest szczególnie doceniana za konsekwentne tworzenie oryginalnego teatru autorskiego. Warszawska publiczność sama będzie mogła ocenić jej pracę z naszymi aktorami już w październiku.

W styczniu, aktor i reżyser, a także wykładowca Akademii Teatralnej – Cezary Kosiński – będzie pracował z Wydziałem Aktorskim nad czwartą premierą sezonu 2018/19, a pod koniec lutego zawita do Teatru Collegium Nobilium Monika Strzępka – reżyserka, której prace są zawsze szeroko omawiane nie tylko w kręgach teatralnych, ale przede wszystkim – społecznych.

Kolejna styczniowa premiera jest jeszcze niespodzianką, ale wiadomo, że przygotuje ją wraz ze studentami Artur Tyszkiewicz, wspaniały reżyser, uczeń, między innymi, takiego mistrza jak Erwin Axer.

Wiosnę przyniesie na scenę Daria Kopiec – utalentowana reżyserka filmowa i teatralna. Będzie to ostatnia premiera sezonu.
Rok 2019 będzie dla nas niezwykle ważny również ze względu na XX-lecie Teatru Collegium Nobilium. Planujemy specjalne wydarzenia z tej okazji, w które zaangażujemy nie tylko wykładowców i studentów, ale również – znanych absolwentów Akademii Teatralnej, którzy pierwsze kroki stawiali na deskach TCN.

Wiosną tego roku Teatr otworzył scenę dziecięcą. Widzowie zgotowali spektaklom dla dzieci gorące przyjęcie, dzięki czemu Mała Akademia na stałe zagości przy ul. Miodowej.

Recitalem „Nie tylko o miłości” otworzymy Scenę Mistrzów 8 października 2018 r., gdyż okazało się, że jeden wieczór ze Zbigniewem Zamachowskim to za mało dla warszawskiej publiczności. Więcej tu – klik

Zapraszamy do śledzenia wszystkich propozycji kulturalnych TCN.

Teatr Collegium Nobilium jak zwykle zapewnia specjalne zniżki seniorom i studentom.
Godziny otwarcia Kasy Teatru, zostały zmienione:
pon. – pt.: 11.00 – 19.00 lub do rozpoczęcia spektaklu
sob. – niedz.: 13.00 – 17.00 lub do rozpoczęcia spektaklu
Więcej informacji na stronie www.tcn.at.edu.pl

źródło: materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.