Ranking najlepszych kasków szczękowych – sprawdź te modele!

Ranking najlepszych kasków szczękowych

Kask motocyklowy – jeden z najważniejszych atrybutów motocyklisty. Ma zapewnić bezpieczeństwo podczas jazdy, a do tego ma być wygodny i wytrzymały. Wśród różnych typów kasków największą popularnością cieszą się kaski szczękowe, które pozwalają na wygodne podniesienie szybki i otwarcie całej przedniej części kasku. Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne podczas długich podróży. Jaki model będzie najlepszy? Sprawdź!

Kask szczękowy do jazdy miejskiej

Jeden z najpopularniejszych kasków szczękowych do miasta jest model HJC C91. Charakteryzuje go zintegrowany wizjer przeciwsłoneczny, mechanizm umożliwiający szybką wymianę szyby oraz wizjer Ani-Fog i ochrona UV. Ten model wykonany jest z poliwęglanu. Zapewnia maksymalną ochronę głowy, a do tego jest lekki i świetnie dopasowuje się do użytkownika. Dużą jego zaletą jest dobra jakość w przystępnej cenie.

Inny model kasku szczękowego do jazdy turystycznej to Airoh Mathisse. Posiada zintegrowany wizjer, który zapewnia bardzo szerokie pole widzenia. Szyba wykonana jest z materiału odpornego zarówno na zarysowania, jak i promieniowanie UV.  Ma wbudowany system szybkiego zwolnienia przyłbicy oraz system wentylacji z automatycznie zamykanym dyfuzorem. To świetna propozycja dla osób, które lubią jeździć nawet w bardzo gorące dni. Zobacz też inne Airoh kaski na krótkie odcinki miejskie, np. Airoh Specktre czy Rev 19.

Airoh Specktre czy Rev

Kask szczękowy w eleganckiej stylistyce

Jesteś miłośnikiem minimalistycznego, eleganckiego stylu? Dla Ciebie idealne będą kaski HJC V90 w klasycznych kolorach – białym lub czarnym. Model V90 posiada zintegrowaną blendę oraz bardzo szerokie pole widzenia. Jest lekki, opływowy, a do tego wykończony miękką wyściółką, która można wyprać.

Równie elegancko prezentuje się kask Bell Broozer. To tzw. 2w1, czyli kask, który po wypięciu szczęki zyskuje nowy design, bardziej łagodny easy ride. Posiada również regulowane wloty powietrza, nieparującą i odporną na zarysowania szybę z filtrem UV, a także wymienne poduszki policzkowe. Model kasku Bell Broozer dostępny jest w 3 rozmiarach skorupy i ma dwie szyby w zestawie. To świetny wybór dla osób, które lubią zmieniać się jak kameleon.

Kask z obrotową szczęką

Kask z obrotową szczęką

W tej kategorii nie sposób nie zwrócić uwagi na kask motocyklowy HJC i100. Model łączy w sobie zalety kasku integralnego i otwartego. Jest niezwykle wygodny, lekki i posiada regulację paska. HJC i100 posiada podwójną homologację, która pozwala na jazdę w otwartym kasku. Co więcej, specjalna budowa kasku pozwala na jazdę w okularach, a do tego powłoka wizjera jest odporna na zarysowania.

Drugi model z obrotową szczęką to wspomniany już Airoh Rev 19. Świetny wybór dla osób, które cenią sobie wygodę. Innowacyjny system pozwala przesunąć szczękę na tył skorupy jedną ręką. Do tego budowa kasku zapewnia szerokie pole widzenia i doskonałą wentylację. Dzięki czemu Rev 19 to naprawdę doskonały wybór nawet na bardzo długie trasy i gorące dni.

Gdzie kupić kaski szczękowe?

Kiedy szukasz najlepszych modeli kasków motocyklowych, koniecznie sprawdź, jaki asortyment oferuje sklep motocyklowy Warszawa. Znajdziesz tam setki modeli kasków szczękowych i nie tylko. W sklepowych kategoriach dostępne są również kaski integralne, otwarte i offroadowe. Sklep 4ride.pl to także szeroki wybór odzieży motocyklowej dla każdego. W ofercie kurtki, spodnie i kombinezony. Możesz zamówić online lub kupić stacjonarnie wygodne buty, solidne rękawice oraz termoaktywną odzież na zmienną pogodę.

/artykuł sponsorowany/

Reklama