Przejedź się zabytkowym tramwajem w Lany Poniedziałek

Przejedź się zabytkowym tramwajem w Lany Poniedziałek.

W Poniedziałek Wielkanocny podróżni znów będą mieli okazję przejechać się zabytkowymi tramwajami i poczuć się jak mieszkańcy dawnej Warszawy.

W poniedziałek, 17 kwietnia br., uruchomiona zostanie specjalna linia tramwajowa W, kursująca w ramowych godzinach 12.00 – 18.00 na trasie:

PL. NARUTOWICZA – Grójecka – Al. Jerozolimskie – most Poniatowskiego – al. Poniatowskiego –  al. Zieleniecka – Targowa – Kijowska – al. Tysiąclecia – Kawęczyńska – KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA.

Na trasę linii W wyjadą, użytkowane już w latach 40. wagony N oraz wagony K – popularnie nazywane „Berlinkami”. Pojawi się także skład 105Na.

W tramwajach linii W będzie obowiązywała taryfa ZTM. Bilety krótkookresowe będą kasowane przez konduktorów – członków Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej. Na biletach jednorazowych przesiadkowych oraz czasowych konduktorzy umieszczać będą pieczątkę wraz z adnotacją o dacie i godzinie rozpoczęcia przejazdu.

Trzeba pamiętać, że przejazd na podstawie ważnego biletu okresowego (krótko lub długookresowego) możliwy będzie po wcześniejszym jego skasowaniu (aktywowaniu karty) w innym pojeździe komunikacji miejskiej lub w bramce metra. W tramwajach linii W nie będzie można aktywować karty.

źródło: ZTM

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.