Proszę bardzo. Andy Rottenberg opowieści rodzinne

ANDA ROTTENBERG w rozmowie z MICHAŁEM NOGASIEM.
Z okazji wznowienia autobiograficznej sagi Andy Rottenberg „Proszę bardzo”, historyczka i kuratorka sztuki opowiada o historii swojej rodziny – o Polsce, Rosji, Szwajcarii i Kanadzie, poszukiwaniu tożsamości i pogodzeniu z losem.
 
21 kwietnia, ŚRODA, godz. 20.00
Oglądaj LIVE na Facebooku
Potem także na You Tube Big Book Cafe
Partner wydarzenia: Wydawnictwo Marginesy
 
O KSIĄŻCE „PROSZĘ BARDZO”:
Anda Rottenberg rekonstruuje w tej książce niezwykłe dzieje własnej rodziny, niejednorodnej pod względem etnicznym i wyznaniowym. Poszukiwania przodków przeplatają się z wątkiem zaginionego syna, o czym autorka opowiada odważnie i szczerze. To książka o trudnych relacjach, miłości, cierpieniu i oczekiwaniu. O upadkach i o podnoszeniu się. Autorka wyjątkowymi rodzinnymi opowieściami oswaja nieobecnych. Niczego nie retuszuje.
W 2010 r. książka nominowana była do Nagrody Literackiej Nike.
 
O AUTORCE:
Anda Rottenberg (ur. 1944) – polska historyczka sztuki, krytyczka i publicystka, organizatorka i kuratorka licznych wystaw. Jest również autorką poświęconych sztuce artykułów naukowych i esejów, zamieszczanych w krajowych i zagranicznych wydawnictwach. W latach 1993–2000 dyrektor Galerii Sztuki „Zachęta” w Warszawie, od 1998 roku przewodnicząca Fundacji Instytutu Promocji Sztuki. Autorka między innymi: „Sztuka w Polsce 1945–2005” (2005; 2020), „Przeciąg: Teksty o sztuce polskiej lat 80.” (2009), „Rottenberg. Już trudno” (2014, z Dorotą Jarecką), „Berlińska depresja. Dziennik” (2018), „Lista. Dziennik 2005” (2019) i „Zbliżenia. Szkice o polskich artystach” (2020).
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.